Kolejne pożary aut w Chełmnie

Nocy z 21/22 kwietnia miały miejsce kolejne pożary aut, tym razem dziewięciu

Pierwsze zgłoszenie strażacy odebrali około 1.20 o pożarze Poloneza Pickup przy ulicy Dworcowe, około 1.47 otrzymali wezwanie do płonącego Forda Focusa przy ulicy Podmurnej. Następne zgłoszenie o 1.58 dotyczyło palących Opla Vectry i BMW przy ulicy Kamionka, oraz o 1.59 Forda Mondeo przy ulicy Rycerskiej. Kolejne zgłoszenie wpłynęło około 3.21 o płonących przy działkach trzech autach – Kia Sorento, Renault Thalia i VW Passat. W gaszeniu wszystkich pożarów samochodów wzięło udział 7 zastępów. Straty oszacowano łącznie na kwotę 51 tyś. zł. Jeszcze o 3.46 strażacy gasili płonący się kontener śmieci przy ul. Powiśle.
 

Policjanci wciąż pracują na miejscach zdarzeń. Oceniają straty, docierają do poszkodowanych, bo nie wszyscy właściciele aut wiedzieli o nocnych pożarach, prowadzą też działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Były też nieudane próby wybicia szyb, dlatego właściciele aut proszeni są o dokładne sprawdzenie a w przypadku wykrycia uszkodzeń o kontakt z Komendą Policji .

Znacznie pomógłby im w tym zapis z ulicznych kamer, niestety – jak informuje Gabriela Andrzejczyk z KPP Chełmno – miejski monitoring od kilku miesięcy nie działa. Funkcjonariusze apelują zatem do mieszkańców o wszelkie informacje, które mogły pomóc w ustaleniu podpalacza bądź podpalaczy.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u