KPP Chełmno: Uświadamiali seniorów

Pomysłowość i przebiegłość sprawców przestępstw jest nieograniczona. Przedstawiając się za krewnego, wnuczka czy pracownika opieki społecznej zdobywają zaufanie ofiary i “bez mrugnięcia okiem” wyłudzają od nich pieniądze. Dlatego też chełmińscy policjanci uświadamiali seniorów.

W czwartek (22.02.br) po południu policjanci z chełmińskiej komendy spotkali się z grupą seniorów aby porozmawiać, a przede wszystkim ostrzec przed fałszywymi “znajomymi” wykorzystującymi ufność starszych osób. Mundurowi omówili wiele sposobów oszustw na wnuczka, na funkcjonariusza Policji, fałszywych przedstawicieli pomocy społecznej, na inkasenta, na uzdrowiciela, przedstawiciela tv, przedstawicieli fundacji, osoby obcej narodowości oraz osoby sprzedającej fałszywą biżuterię itp. Policjanci również przekazali kilka dobrych rad – w jaki sposób zachowywać się i jak reagować w codziennym życiu np. aby mieć zamknięte drzwi wejściowe na zamek, nie otwierać nikomu bez sprawdzenia kto i po co przyszedł, nie informować nikogo o terminie otrzymywania renty czy emerytury, nie udzielać żadnych informacji przez telefon i internet, starać się wieczorową porą unikać miejsc słabo oświetlonych.  Seniorki  miały okazję do zadawania pytań na nurtujące ich problemy i już wyraziły chęć na kolejne spotkanie z policjantami.
źródło: mł .asp. Anita Zielińska
KPP Chełmno
Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u