KPPSP Chełmno: Pożar kamienicy przy ul. Rynek 8

Pożar budynku mieszkalnego wielorodzinnego ul. Rynek 8 w Chełmnie w dniu 21 września 2018 r.

Zgłoszenie o pożarze – 15:29, Dojazd pierwszych zastępów – 15:33. Zastana sytuacja po dojeździe: Ogień wydobywający się przez okna na drugim piętrze budynku, dach w ogniu. Zagrożone sąsiednie kamienice. Bardzo duże zadymienie.

Działania: Zabezpieczono miejsce zdarzenia, z płonącego budynku ewakuowano 3 osoby w tym dwie przy pomocy drabiny. Jedną osobę (kobieta) z podejrzeniem podtrucia dymami pożarowymi przekazano pogotowiu. Jedną osobę ewakuowano z sąsiadującego budynku – bez obrażeń. Pozostałe osoby z sąsiadujących budynków samodzielnie opuściły budynki przed przybyciem pierwszych zastępów. W budynku odłączono energię oraz gaz.

Ratownicy podawali łącznie siedem prądów gaśniczych w natarciu oraz obronie sąsiednich budynków. Prądy podawano z drabin do wnętrza budynku, z kosza podnośnika SH21 oraz bezpośrednio wewnątrz budynku. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Z palącego się budynku wyniesiono butlę z gazem propan-butan i zabezpieczono. W wyniku promieniowania cieplnego w dwóch mieszkaniach kamienicy sąsiedniej o nr 7 stwierdzono ogniska pożarów. Do budynku odcięto dopływ energii oraz gazu. Ratownicy zlikwidowali zarzewia ognia. Sprawdzono sprzętem pomiarowym czy ma zagrożeń. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania budynku, w którym w trakcie przeszukiwania pomieszczeń na 2 piętrze natrafiono na zwęglone ciało. Na miejsce wezwano lekarza, który stwierdził zgon. Budynek oddymiono i do godziny 9:48 w dniu 22 września zabezpieczono przez strażaków.

W działaniach 12 zastępów: JRG Chełmno, OSP Chełmno, OSP Rybieniec, OSP Podwiesk, OSP Bieńkówka, OSP Nowawieś Chełmińska, OSP Kijewo Królewskie, OSP Brzozowo – łącznie 66 ratowników.
Szacunkowe straty i uratowane mienie: 1,5 mln zł. Uratowano mienie 5 mln zł

źródło: tekst kpt. mgr Tomasz Guzek
KPPSP Chełmno
foto: DiVeR, Daniel R.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u