MBP: Zapraszamy do korzystania z cyfrowych książek mówionych

Czytanie książek łatwiejsze dla niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie przystąpiła do projektu “Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Są to:

Czytak Plus – odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia;
Czytak NPN – bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w dogodny sposób pozwoli czytelnikom korzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Na podstawie umowy użyczenia i regulaminu korzystania nasza placówka od 1 stycznia 2018 r. może wypożyczać Czytaki osobom niepełnosprawnym.

Ponadto – na podstawie odrębnego porozumienia – biblioteka otrzymała dostęp do zbioru ponad 1500 cyfrowych książek mówionych, których można słuchać wyłącznie na urządzeniu Czytak. Niewidomi lub niedowidzący czytelnicy mogą korzystać z usługi nagrywania książek na Czytak użyczony przez Bibliotekę lub własny. Dzięki wsparciu Ministra Kultury czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia “Larix”, które od 2007 roku zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Bliższych informacji udzielamy telefonicznie:
56 676-14-54, e-mail: biblioteka@mbpchelmno.net lub osobiście w siedzibie biblioteki: al. 3 Maja 2, 86-200 Chełmno

źródło: MBP Chełmno

 

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u