Spalone auta – ustalono sprawcę!

W nocy z soboty na niedzielę (14/15 IV 2018 r.) doszło do serii podpaleń aut zaparkowanych przy ulicach Walentego Fiałka i Dominikańskiej.

Fragment kroniki KPPSP:
14-04-2018 23:22
Chełmno ul. Walentego Fiałka. Dwa samochody osobowe całkowicie objęte pożarem zaparkowane na poboczu drogi. Zagrożone pojazdy zaparkowane w pobliżu. Brak osób poszkodowanych.
Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Ratownicy w aparatach ODO podali dwa prądy piany na palące się pojazdy oraz prąd wody na zagrożone samochody. Po ugaszeniu pożaru odłączono akumulatory z pojazdów. Samochody przekazano policji. Zakończono działania.

15-04-2018 00:36
Chełmno ul. Dominikańska. Trzy samochody osobowe objęte pożarem zaparkowane na poboczu drogi. Zagrożone pojazdy zaparkowane w pobliżu. Brak osób poszkodowanych.
Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Ratownicy w aparatach ODO podali dwa prądy piany na palące się pojazdy oraz prąd wody na zagrożone samochody. Po ugaszeniu pożaru odłączono akumulatory z pojazdów. Samochody przekazano właścicielom. Zakończono działania.
Straty wstępnie w obu zdarzeniach oszacowano na kwotę około 50.000 zł

Z kroniki KPP: Nieletni sprawcą podpaleń
Chełmińscy kryminalni ustalili winnego podpalenia i spowodowania innych uszkodzeń 10 pojazdów zaistniałego w nocy z 14/15.04.2018 r. w Chełmnie. Okazało się, że sprawcą jest 14-letni mieszkaniec miasta. Podczas przesłuchania przyznał się do podpalenia.
W ostatni weekend w Chełmnie doszło do spalenia i spowodowania innych uszkodzeń w sumie 10 samochodów zaparkowanych przy ul. Rybackiej i Fiałka.
Policjanci z wydziału kryminalnego chełmińskiej policji na podstawie przeprowadzonych czynności i zabezpieczonych w sprawie dowodów ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 14-latek zamieszkały w Chełmnie.
Podczas przesłuchania nie potrafił racjonalnie wyjaśnić motywów swojego postępowania.
Za spowodowane zniszczenia mienia 14-latek odpowie przed sądem dla nieletnich.
Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u