WALENTYNKI 2018- to tylko w Chełmnie

Obchody święta zakochanych w naszym mieście rozpoczęły się już od czwartku 8 lutego rekolekcjami dla narzeczonych w kościele św. Józefa, dzień później pokazy kulinarne szefów kuchni oraz degustacje walentynkowych przysmaków można było zobaczyć w ZSCKP w Grubnie tam też trwał Walentynkowy konkurs dla szkół gastronomicznych „Alchemia i Amory w kuchni”.

W sobotę od rana trwało „walentynkowe MORSowanie” nad jeziorem Starogrodzkim

W kościele garnizonowym w samo południe otwarto wystawę prac plastycznych słuchaczy UTW przy Chełmińskim Domu Kultury,

nieco później w Muzeum Ziemi Chełmińskiej można było obejrzeć wraz z autorem Mariuszem Kałdowskim jego prace na wystawie „Spoglądając na piękno”.

Dla przyjezdnych i mieszkańców otworem stanęły wszystkie kościoły, rycerze w Baszcie Panieńskiej wybijali pamiątkowego denara można było zobaczyć także wystawę broni i uzbrojenia rycerskiego, a na osadzie rycerskiej każdy mógł sprawdzić „Swoją Walentynkę”

Główne uroczystości rozpoczęły się jednak na rynku. Od rana odbywał się Jarmark Walentynkowy. Wspólnie z mieszkańcami i turystami układaliśmy na płycie rynku symbol miłości „Walentynkowe Serce”.

Na scenie przy chełmińskim ratuszu zaprezentowali się młodzi artyści finaliści XI już Festiwalu Piosenki Miłosnej, główną nagrodę w tym roku wyśpiewała Paulina Pasternak z Piły śpiewając piosenkę Lary Fabian „Kocham Cię”

przed Tatianą Siwicką z Lniana i Radosławem Supeł z Bydgoszczy, jury przyznało także dwa wyróżnienia, które otrzymali Ewelina Leszek z Chełmna i Marta Kręplewska z Radziejowa. Rozwiązano także plebiscyt na Najpiękniejszą Witrynę Walentynkową, oraz konkurs „Chełmno Komiksem Malowane”. Muzyczne walentynkowe klimaty zaprezentowali młodzi artyści Teacher’s Crew z ChDK oraz goście artyści z partnerskiego Kaniowa na Ukrainie Olena Smilianska i Ludmila Saltykowa z tancerzami zespołu „Kanivchanka”.

Rozgrzewką przed gwiazdą wieczoru zapewniły nam panie z zespołu „The Chance”, świetnie odnajdujące się w muzyce lat 80 i 90 jak i najnowszych hitach. Rockowe brzmienia zapewniła Patrycja Markowska gwiazda tegorocznych „Walentynek Chełmińskich”

W niedzielę w kościele pw. Św. Piotra i Pawła otwarto wystawę pokonkursową „Chełmno Komiksem Malowane” im. Tomasza Marciniaka. Tam również twórcy toruńskiej grupy AKT podczas warsztatów „Komiksowe historie miłosne” tworzyli wraz z publicznością komiks z puentą rysowany na żywo.Tło muzyczne do warsztatów stworzyła Ane.

Wieczorem w kościele św. Józefa ogłoszono wyniki i otwarto wystawę prac XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego po niej wystąpił Bydgoski Chór Gospel pod kierownictwem Piotra Pawlickiego.

W poniedziałek w kościele garnizonowym była okazja obejrzeć film “Generał” z muzyką na żywo graną przez Marcina Pukaluka, muzykologa i performera. We wtorek w Muzeum Ziemi Chełmińskiej odbył się spektakl improwizowany przez Studio KreaTYwy „Małe dramaty miłosne”, wieczorem w ECWM  odbył się Dzień Singla „Miłość kroczy po ziemi” Wystąpili artyści z Kaniova (Ukraina) Olena Smilianska, Ludmila Saltykowa i tancerze zespołu „Kanivchanka”. W środę trwały warsztaty dla dzieci w CHDK, trwał jarmark walentynkowy i spotkania przy relikwiach św.Walentego, Otwarto wystawę z XIII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury. Wieczorem w chełmińskiej “Farze” wystąpił zespół Wolna Grupa Bukowina.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u