2019.06.05 – Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Przed nami kolejne spotkanie autorskie, na które zapraszamy 5 czerwca 2019 r. o godz. 16.00. Tym razem będziemy gościli Jakuba Żulczyka. Jest ono organizowane w ramach działającego w naszej Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. Koordynatorem z naszej strony jest pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych – Emilia Sehnke. To ona raz w miesiącu spotyka się z grupą czytelników skupionych w DKK i prowadzi/nadzoruje dyskusję na temat przeczytanej lektury miesiąca. Korzystamy z Programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego w formie programu dotacyjnego dla wojewódzkich Bibliotek Publicznych przez Instytut Książki. W strukturach podlegamy pod DKK przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Jakub Żulczyk: polski pisarz, scenarzysta i dziennikarz; ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Współpracuje m.in. z “Lampą” i “Machiną”. Był stałym felietonistą “Exklusiva”. Pisał stały felieton do “Dziennika” pod tytułem 15 minut sławy. Jako publicysta współpracował również z “Tygodnikiem Powszechnym”, “Neo Plus”, “Metropolem”, “Playboyem”. Redagował autorską rubrykę Tydzień Kultury Polskiej na łamach “Wprost”. W 2011 był współprowadzącym programu “Redakcja Kultury” w TVP2. Do lipca 2012 był stałym felietonistą “Elle”.

Od października 2012 współprowadził wraz z Sokołem autorską audycję Instytut Prosto w Radiu Roxy. Wraz z Moniką Powalisz scenarzysta serialu Belfer. Laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2018 w kategorii proza oraz Literackiej Nagrody Warmii i Mazur 2017 za Wzgórze psów. Nominowany do Paszportu “Polityki” w 2014 roku. (tekst za: https://pl.wikipedia.org)

źródło: Marzanna Pieniążek
Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u