2019.08.09-11 – IV edycja Perspektywy – 9 Hills Festival

Nadchodzi IV edycja Perspektywy – 9 Hills Festival. Organizowany w Chełmnie od 2016 r. scala wydarzenia z dziedziny teatru, filmu, muzyki, fotografii, historii, fantastyki i streetartu – wszystkie wpisuje w przestrzeń i architekturę miasta. Koncerty, spektakle, wystawy, instalacje oraz działania animacyjne wprowadzane są do kościołów, piwnic i podwórek starego miasta, część z nich rozgrywa się w plenerze. Przez trzy sierpniowe dni mieszkańcy i turyści doświadczają Chełmna w niecodziennych okolicznościach, a przed tymi, którzy je dobrze znają, co roku staje szansa odkrywania miasta na nowo.

Nazwa festiwalu nawiązuje do dziewięciu wzgórz, na których położone jest Chełmno oraz dziewięciu muz Apolla, z których co roku jedna wytycza motyw przewodni kolejnej odsłony wydarzenia. Przy każdej edycji w realizacji festiwalu uczestniczy kilkaset mieszkańców miasta, a twarzą odsłony zostaje wybrana artystka z Chełmna.

Tegoroczna edycja 9HF odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia, a motywem przewodnim wydarzenia będzie sztuka widzenia. Dominujące podczas tegorocznej edycji sztuki wizualne – malarstwo, fotografia, grafika, street art i video art, prezentowane będą o różnych porach, w różnych przestrzeniach miasta. Nie zabraknie muzyki, filmu i teatru oraz stałych elementów festiwalu. Twarzą odsłony została chełmińska fotografka, Alicja Makowska.

Śledźcie nas na Facebooku i obserwujcie nasz profil na Instagramie. Już wkrótce program wydarzenia! Do zobaczenia w Chełmnie!

Więcej informacji: www.9hf.pl

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u