2019.08.10-31 – “Moje krajobrazy” Doroty Kęstowicz

Dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej serdecznie zaprasza na zwiedzanie wystawy czasowej “Moje Krajobrazy” Doroty Kęstowicz, która odbędzie się w dniach 10 – 31 sierpnia 2019 roku w Sali Ślubów.

Dorota Kęstowicz – nauczyciel rysunku i malarstwa, artysta plastyk

Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu ukończyła w latach 1994 – 1999. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni Tkaniny Artystycznej profesor Anny Goebel na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Jest również absolwentką Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni profesora Kiejstuta Bereźnickiego. Była nominowana do nagrody im. M. Dokowicz w 1999 roku. Uczestniczyła w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Biennale Malarstwa i Tkaniny. W swoim dorobku ma zarówno wystawy indywidualne, jak i zbiorowe, m.in. w Peruggi (Włochy), w Wilnie (Litwa), w Paryżu. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach krajowych i zagranicznych.

DZIAŁALNOŚĆ ARTYSTYCZNA I ZAWODOWA:

Od momentu szerszego zaistnienia w środowisku prowadzi aktywną działalność artystyczną popartą wieloma wystawami indywidualnymi i zbiorowymi. Obecność na polu sztuki dokumentuje również poprzez przynależność i czynny udział w pracach stowarzyszenia Warmińsko – Mazurski Areszt Sztuki, Stowarzyszenia Artystów Wybrzeża Era – Art oraz Związku Polskich Artystów i Plastyków.

Pracę z dziećmi prowadzi od 1999 r.: jako nauczyciel sztuki w poznańskich prywatnych i państwowych szkołach podstawowych, a także jako instruktor artystyczny w przedszkolach i kołach zainteresowań twórczych.

Anna Grzeszna – Kozikowska
Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u