KPP: “Bezpieczny pieszy” w powiecie chełmińskim

Na początku tygodnia chełmińscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ponadto policjanci promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez rozdawanie elementów odblaskowych z logo aplikacji.

W poniedziałek (11.03) funkcjonariusze chełmińskiej jednostki prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Podczas kontroli policjanci uświadamiali uczestników ruchu o zagrożeniach i skutkach związanych np. z nieustąpieniem pierwszeństwa pojazdowi lub osobie znajdującej się na pasach, niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej czy też przechodzeniem przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Dodatkowo mundurowi uświadamiali pieszych jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Ponadto działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz w celu rozpropagowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci rozdawali odblaskowe chusty, opaski i kamizelki z logo aplikacji.

źródło: asp. Dorota Lewków
Jednoosobowe Stanowisko ds. Prasowo-Informacyjnych
Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u