KPP: “Dzień przedsiębiorczości” w chełmińskiej Komendzie

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie, odwiedzili miejscową komendę. Podczas wizyty młodzież mogła bliżej zapoznać się z pracą policjanta.

Dzisiaj (20.03) przed południem, w ramach ogólnopolskiego „Dnia przedsiębiorczości”, chełmińską komendę odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie, zainteresowani tematyką policyjnej służby. Podczas wizyty młodzież miała okazję, od środka zobaczyć jak wygląda praca policjanta i czym zajmują się mundurowi pełniący służbę w poszczególnych wydziałach. Z uwagi na to, że uczestnicy spotkania, już niedługo staną przed życiowymi wyborami, został poruszony również temat rekrutacji i warunków, które musi spełniać kandydat chcący trafić w policyjne szeregi. Ponadto prowadzący pogadankę nie tylko omawiali tematykę pierwszej pomocy, czy też technik interwencji ale również prezentowali jak wygląda to w praktyce. Uczniowie mogli sami spróbować swoich sił pod okiem mundurowych, co cieszyło się ich dużym zainteresowaniem. W dalszej części spotkania został zaprezentowany pokaz policyjnych psów, które posłusznie wykonywały polecenia przewodników. Na koniec spotkania głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego chełmińskiej jednostki, który określił służbę w policji jako ciekawy, wymagający zawód dający spełnienie, satysfakcję oraz możliwość rozwoju.
asp. Dorota Lewków
Jednoosobowe Stanowisko ds. Prasowo-Informacyjnych
Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie
Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u