KPP: Fałszywy wnuczek, policjant lub sprawca wypadku 

Pomysłowość sprawców przestępstw jest nieograniczona. Zdarzają się próby  oszustw  metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy też „na wypadek”. Bądźmy  czujni i zachowajmy ostrożność.

Pomimo licznych akcji profilaktycznych, policjanci wciąż odnotowują  przypadki oszustw „na wnuczka”, „na policjanta” czy też „na wypadek”.  Ofiarami przestępstw w  większości są osoby starsze, często samotne. W tego typu przypadkach,  metoda działania sprawców jest identyczna. Polega na tym, że po nawiązaniu  kontaktu telefonicznego z ofiarą, sprawca podaje się za członka rodziny,  wnuczka lub policjanta opowiadając o ciężkiej sytuacji, polegającej np. na  uczestnictwie w wypadku drogowym i pilnej potrzebie uzyskania pieniędzy.  Oszuści prowadzą rozmowę w taki sposób, aby rozmówca uwierzył, że są tymi,  za których się podają. W przypadku, gdy starsza osoba godzi się na  udzielenie pożyczki, tłumaczą, że nie mogą osobiście odebrać pieniędzy i  zrobi to za nich ktoś zaufany. Po przekazaniu pieniędzy, okradziona osoba  orientuje się, że padła ofiarą oszustów dopiero po nawiązaniu kontaktu z  prawdziwymi krewnymi. 
Apelujemy więc o ostrożność w kontaktach z osobami, których nie znamy. Nie  przekazujmy żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za  członków rodziny lub proszą o przekazanie gotówki przez osoby  pośredniczące. 
Ponadto o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informujmy  Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. 
Nie dajmy się oszukać.
źródło: asp. Dorota Lewków
Jednoosobowe Stanowisko ds. Prasowo-Informacyjnych
Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie
Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u