Protest nauczycieli

Szanowni rodzice oraz opiekunowie dzieci uczęszczających do chełmińskich szkół podstawowych i przedszkola miejskiego!

W związku ze strajkiem nauczycieli, który może rozpocząć się już w najbliższy poniedziałek, dziś rano w Urzędzie Miasta Chełmna odbyło się kolejne spotkanie burmistrza i wiceburmistrza miasta z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Miejskiego Przedszkola „Tęczowy Zakątek” oraz Centrum Obsługi Placówek Oświatowych w Chełmnie. Spotkanie miało na celu wypracowanie planu działania w razie odwołania zajęć dydaktycznych. Po raz pierwszy uczestniczyli w nim dyrektorzy i pracownicy instytucji kultury oraz komendant straży miejskiej.

Informujemy, że w wyniku zadeklarowanej współpracy szkół i instytucji dołożone zostaną wszelkie starania, aby zapewnić uczniom opiekę i bezpieczeństwo podczas możliwego strajku pracowników oświaty. Szkoły zadeklarowały także współpracę w przygotowywaniu posiłków dla dzieci przebywających w placówkach.

Może dojść jednak do sytuacji, w której liczba dzieci przekroczy możliwości opieki w świetlicach i instytucjach. W związku z tym, jeśli dojdzie do strajku, wszystkich Państwa, którzy mają taką możliwość, prosimy o zapewnienie dzieciom opieki poza szkołą lub przedszkolem.

Rozwój sytuacji jest niezwykle dynamiczny, dlatego prosimy o bieżące śledzenie doniesień medialnych oraz pozostawanie w stałym kontakcie ze szkołami.

Informujemy także, że w przypadku odwołania zajęć w szkołach, w mieście wzmożone zostaną patrole straży miejskiej.

Z wyrazami szacunku
Artur Mikiewicz
Burmistrz Miasta Chełmna

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u