Seniorzy spotkali się po raz kolejny w “Rondzie”

Seniorzy rozpoczęli świętowanie w niedzielę od rana, na chełmińskim rynku po prezentacji konkursowych parasoli przyozdobionych w ramach konkursu “jesienny liść” ruszyli w kolorowym korowodzie ulicami miasta w kierunku kinoteatru .

Tam rozpoczęły się przesłuchania zespołów, solistów i duetów, które oceniało jury w składzie Aleksandra Gasin, Małgorzata Grabarz, Katarzyna Więckowska i Patrycja Paliwoda. Ponad 200 uczestników rywalizowało do wieczora przy okazji dobrze się bawiąc. W trakcie trwania prezentacji wyłoniono i nagrodzono uczestników konkursu „parasolowego”. Po występach seniorów na scenie pojawił się Chór Lytwynczanoczka i tancerze z zespołu Kanivchanka – goście z parterskiego Kaniowa na Ukrainie.

W holu kinoteatru można było oglądać rękodzieło klubów seniora z Chełmna, Świecia, a także partnerskich – Letovic (Czechy) i Kaniova (Ukraina).

Nagrodę główną Grand Prix „Spotkań” i pierwsze miejsce w kategorii duety, zdobyła Apassionata duet Ewa Strazulla i Zbigniew Stoliński z Torunia. Drugie miejsce w kategorii duety i soliści zajął duet My z Unisławia, a trzecie miejsce zajął duet Mar-Jol z Chełmna. Wyróżniono dodatkowo duet Ewerest z Gardei.

W kategorii zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne przydzielono nagrody ex aequo zwycięzcą został Żeński Chór Kameralny Bel Canto z Bydgoszczy i Appassionata z Torunia, drugie miejsce zajęły Nowalijki z Chełmna i Inwencja z Solca Kujawskiego, a trzecie miejsce zdobyły Kociewianki ze Świecia i Malwy z Papowa Biskupiego. Wyróżnienia trafiły do Unisławianek Unisław i Niespodzianki z Bydgoszczy.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u