Kronika Komendy Powiatowej Policji

11 XI – Znaleziono telefon komórkowy

Policjanci poszukują właściciela telefonu komórkowego marki Sony Xperia koloru brązowego. Przedmiot do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie przyniósł uczciwy znalazca.

Dzielnicowy chełmińskiej komendy jest w posiadaniu telefonu komórkowego marki Sony Xperia, który w niedzielę (11.11) przyniósł do jednostki mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Mężczyzna oświadczył, że zgubę znalazł w dniu 11.11.2018r. o godz. 17.30 na ul. Rynek w Chełmnie (w rejonie sklepu Żabka). Osobę, która zgubiła telefon prosimy o kontakt z dzielnicowym st. sierż. Krystianem Tyburskim, dzwoniąc pod numer telefonu (56) 677-42-15.

 

10 XI – Mundurowi nie dopuścili do tragedii

W sobotni wieczór (10.11) chełmińscy policjanci odnaleźli 49-latka, który zamierzał odebrać sobie życie. Szybkie działanie mundurowych przyczyniło się do uratowania życia desperata.

W sobotę (10.11) około godz. 19.00 dyżurny chełmińskiej komendy został powiadomiony o tym, że 49-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego pozostawił w domu list pożegnalny z treści którego wynikało, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Po uzyskaniu informacji, funkcjonariusze pełniący służbę niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania desperata. Mundurowi trafnie ocenili, że mężczyzna ten może kierować się w rejon mostu na Wiśle, gdzie natychmiast się udali. W trakcie patrolowania ul. Nad Groblą w Chełmnie policjanci zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który poinformował ich, że idzie odebrać sobie życie. Jak się okazało niedoszły samobójca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wezwane przez mundurowych pogotowie udzieliło pomocy 49-latkowi, który został zatrzymany do wytrzeźwienia. Dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu policjantów nie doszło do tragedii.

 

10 XI – Niebezpieczne wymijanie

W sobotę (10.11) w Kałdusie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut. Za wykroczenie kierujący został pouczony.

W sobotę (10.11) po godz. 17.00 w Kałdusie doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznego odstępu podczas wymijania doprowadzając do zderzenia z bmw. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach. Nieuważny mieszkaniec Grudziądza został pouczony. Kierujący byli trzeźwi.

 

10 XI – Kolizja z udziałem zwierzęcia

Chełmińscy policjanci odnotowali zdarzenie drogowe z udziałem psa. Właściciel czworonoga został pouczony.

W sobotę (10.11) o godz. 11.30 w miejscowości Małe Czyste 23, kierujący mitsubishi jadąc w kierunku Zakrzewa uderzył w psa. Zwierzę wbiegło na jezdnię wprost przed nadjeżdżający pojazd. Na szczęście 62-latkowi nic się nie stało. Na miejscu zdarzenia obecny był właściciel zwierzęcia, który za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia został pouczony.

 

9 XI – Kolizja na DK55

Nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia drogowego do którego doszło 09.11. w Stolnie. Kierujący był trzeźwy.

09.11. przed godz. 10.00 na drodze krajowej 55 w Stolnie doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 21-letni kierujący fiatem ducato nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Za wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy.

 

8 XI – Kierował pod wpływem marihuany

Policjanci wyeliminowali z ruchu 21-latka, który kierował autem pod wpływem marihuany. Za swój czyn odpowie przed sądem.

W czwartek 08.11. po godz. 23.00 na ul. Rycerskiej w Chełmnie, policjanci zatrzymali do kontroli 21-letniego kierującego seatem leonem. Podczas czynności mężczyzna zachowywał się nerwowo, miał powiększone źrenice oraz z opóźnieniem reagował na zadawane pytania, co wzbudziło czujność mundurowych. Przeprowadzone badania wykazały, że mieszkaniec Świecia znajduje się pod wpływem marihuany. Za kierowanie autem po użyciu środków odurzających mężczyzna odpowie przed sądem. Na chwilę obecną w Komendzie Powiatowej w Chełmnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające.

 

7 XI – Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną kolizji

Uszkodzeniem pojazdów zakończyło się wczorajsze (07.11) zdarzenie do którego doszło w Chełmnie. Uczestnicy byli trzeźwi.

W środę (07.11) około godz. 10.30 na skrzyżowaniu ul. Świętojerskiej z ul. Al. 3 Maja w Chełmnie doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 40-letnia kierująca oplem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym fordem i nissanem. Za wykroczenie mieszkanka Chełmna została pouczona. Kierujący byli trzeźwi.

 

7 XI – Kierował motorowerem pomimo zakazu sądowego

Chełmińscy policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy 07.11. po godz. 03.00 na ul. Grudziądzkiej w Unisławiu, chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Podczas sprawdzenia okazało się, że 41-letni mężczyzna posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

5 XI – Zdarzenie drogowe w Trzebczu Królewskim

Policjanci z chełmińskiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie 05.11 wypadku drogowego. Rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

05.11. około godziny 17.00 na drodze powiatowej 1604C w miejscowości Trzebcz Królewki doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 62-letni kierujący oplem astrą nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania w wyniku czego uderzył w 71-letnią rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Uczestnicy byli trzeźwi. Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 

5 XI – Nietrzeźwy na motorowerze

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi Chełmna, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,54 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (05.11) około godz. 22.30 na ul. Dworcowej w Chełmnie policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego motorowerzystę. Badanie wykazało,że 36-letni mężczyzna jest pijany – wynik 0,54 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Czynności prowadzą policjanci z KPP w Chełmnie.

 

4 XI – Kolizja na A1

Nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia drogowego do którego doszło 04.11. w Malankowie. Kierujący był trzeźwy.

04.11. o godz. 18.30 na autostradzie A1 w Malankowie doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 28-letni kierujący fordem focusem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu. Za wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy.

 

4 XI – Pijany za kierownicą VW

Chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

04.11. około godz. 19.30 w Nowych Dobrach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 63-letniego kierującego volkswagenem passatem. Badanie trzeźwości mieszkańca powiatu chełmińskiego wykazało, że jest pijany – wynik 2,01 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

2 XI – Stłuczka w Chełmnie

Uszkodzeniem pojazdów zakończyło się piątkowe (02.11) zdarzenie do którego doszło w Chełmnie. Uczestnicy byli trzeźwi.

W piątek (02.11) około godz. 23.30 na ul. Plac Wolności w Chełmnie doszło do kolizji z udziałem dwóch osobówek. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika,że 25-letnia kierująca volkswagenem borą w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia z volkswagenem passatem. Za wykroczenie mieszkanka Chełmna została pouczona.

 

31 X – Kolizja w Stolnie

W środę (31.10) w Stolnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motoroweru i osobówki. Kierujący byli trzeźwi.

W środę (31.10) o godz. 07.40 na drodze krajowej 91 w Stolnie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili, że 77-letni kierujący motorowerem w wyniku wykonania manewru skrętu (w miejscu niedozwolonym) doprowadził do zderzenia z renault clio. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach a kierujący byli trzeźwi. Za wykroczenie mieszkaniec powiatu chełmińskiego został pouczony.

 

1 XI – Niebezpieczne wymijanie

01.11. w Sarnowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach.

01.11. przed godz. 19.00 na drodze 1630 w Sarnowie doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 44-letnia kierująca mazdą i 22-letni kierujący mercedesem w wyniku niezachowania bezpiecznego odstępu podczas wymijania doprowadzili do kolizji drogowej. Mundurowi pouczyli współsprawców za wykroczenie. Uczestnicy byli trzeźwi.

 

1 XI – Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną kolizji

Uszkodzeniem pojazdów zakończyło się czwartkowe (01.11) zdarzenie do którego doszło w Górnych Wymiarach. Uczestnicy byli trzeźwi.

W czwartek (01.11) o godz. 12.15 na drodze 1621 w Górnych Wymiarach doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierujący oplem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z peugeotem. Za wykroczenie mieszkaniec powiatu chełmińskiego został pouczony, był trzeźwy.

 

31 X – Zdarzenie drogowe w Unisławiu

Chełmińscy policjanci ukarali mandatem karnym kierującego seatem, który doprowadził do stłuczki w Unisławiu.

W środę (31.10) o godz. 15.15 na ul. Rynkowej w Unisławiu doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 78-letni kierujący seatem cordobą nieprawidłowo wykonał manewr omijania w wyniku czego uderzył w forda mondeo. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy.

 

30 X – Stłuczka w Stablewicach

Niezachowanie bezpiecznej odległości było przyczyną zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj (30.10) w Stablowicach.

30.10. o godz. 12.00 na drodze 1627 w Stablewicach doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 25-letni kierujący citroenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu daf z naczepą, w wyniku czego uderzył w jego tył. Kierujący byli trzeźwi. Za wykroczenie nieostrożny mieszkaniec powiatu chełmińskiego został ukarany mandatem karnym.

 

29 X – Zatrzymani przez Straż Miejską

29.10. na ul. Kościuszki w Chełmnie funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali 2 młodych mężczyzn posiadających marihuanę.

29.10. przed godz. 13.00 na ul Kościuszki w Chełmnie, funkcjonariusze Straży Miejskiej podjęli interwencję wobec 16 i 17-latka. Młodzieńcy na widok mundurowych zaczęli zachowywać się nerwowo. Po chwili wszystko było jasne. Niespokojne zachowanie spowodowane było tym, że posiadali przy sobie zakazane środki. Podczas kontroli czujni strażnicy miejscy ujawnili zawiniątka i woreczki z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana o łącznej wadze 6,73 gramów. W porozumieniu z dyżurnym jednostki zatrzymane osoby przekazane zostały chełmińskim policjantom, którzy m.in. sporządzali niezbędną dokumentację oraz ustalili dokładne wartości posiadanej marihuany tj. 17-latek 0,48 grama, 16-latek 6,25 gramów. Na chwilę obecną mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie prowadzą postępowanie. Wobec tego, że posiadanie środków odurzających jest zakazane Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, młodzi mężczyźni odpowiedzą za swój czyn przed Sądem. 17-latek odpowie jako osoba dorosła, natomiast materiały dotyczące 16-latka przekazane zostaną do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

 

29 X – Łoś na drodze

Dzikie zwierzęta stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu. Potwierdza to zdarzenie do którego doszło w Paparzynie.

29.10. po godz. 17.00 na drodze krajowej 55 w Paparzynie doszło do zdarzenia drogowego. 61-letni kierujący kią w celu uniknięcia zderzenia z łosiem, który wbiegł bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, zjechał na pobocze, dachował i uderzył w przepust drogowy. Mieszkaniec Grudziądza był trzeźwy. Pamiętajmy o tym, że dzikie zwierzęta stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zachowajmy ostrożność.

 

28 X – Kierujący po użyciu alkoholu

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fordem focusem. Z ust 21-latka mundurowi wyczuli silną woń alkoholu.

W niedzielę (28.10) po godz. 21.00 na drodze krajowej 91 w Stolnie, policjanci zatrzymali do kontroli forda focusa. Badanie trzeźwości 21-letniego kierującego autem wykazało, że znajduje się pod wpływem alkoholu – wynik 0,23 promila alkoholu w organizmie. Za wykroczenie polegające na prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny.

 

26 X – Stłuczka w Paparzynie

Uszkodzeniem pojazdów zakończyło się piątkowe (26.10) zdarzenie do którego doszło w Paparzynie. Uczestnicy byli trzeźwi.

W piątek (26.10) po godz. 09.00 na drodze krajowej 55 w Paparzynie doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierujący mercedesem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z volkswagenem. Za wykroczenie 51-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego został ukarany mandatem karnym,

.

25 X – Stłuczka w Żyglądzie

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami było przyczyną zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj (25.10) w Żyglądzie.

25.10. przed godz. 14.00 na drodze krajowej 91 w Żyglądzie doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 62-letni kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu opel i uderzył w jego tył. Nieostrożny mieszkaniec powiatu toruńskiego został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy.

 

25 X – Posiadał marihuanę

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi powiatu chełmińskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania niedozwolonych środków.

25.10. przed południem policjanci udali się do jednego z domów, znajdującego się na terenie gminy Chełmno. Mundurowi uzyskali wcześniej informację, że 22-letni mężczyzna (w miejscu zamieszkania) może posiadać zakazane środki. Podczas czynności funkcjonariusze znaleźli 2 woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Przeprowadzone badania wykazały, że jest to marihuana w ilości niecałych 4 gramów.
Mieszkaniec gminy Chełmno usłyszał już zarzut posiadania niedozwolonych środków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

24 X – Świeć przykładem

Przez dwa ostatnie dni chełmińscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Świeć przykładem”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia wpływające na bezpieczeństwo pieszych.

Przez dwa ostatnie dni (24.10 i 25.10) chełmińscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Świeć przykładem”. Mundurowi szczególną uwagę skupiali na wykroczeniach wpływających na bezpieczeństwo pieszych. Uświadamiali uczestników ruchu jak istotne jest bycie widocznym na drodze i jak ważny wpływ na bezpieczeństwo mają odblaski. Przypominali również o tym, że piesi poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym obowiązani są używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Podczas działań mundurowi ujawnili 16 wykroczeń popełnianych przez kierujących wobec pieszych, 1 przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz 2 nieprawidłowo oświetlonych rowerzystów.

Przypominamy, że jesienny czas jest szczególnie niebezpieczny. Szybko robi się ciemno, pada deszcz a na drogi spadają liście. Skutkuje to ograniczoną widocznością oraz wydłużoną drogą hamowania. Apelujemy więc do pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

21 X – Nietrzeźwy rowerzysta

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

21.10. po godz. 21.00 w miejscowości Klamry policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, którym okazał się mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest pijany – wynik 1,15 promila alkoholu w organizmie. Za wykroczenie 30-latek został ukarany mandatem karnym.

 

20 X – Kolizja w Chełmnie

Uszkodzeniem pojazdów zakończyło się sobotnie (20.10) zdarzenie drogowe do którego doszło w Chełmnie. Uczestnicy byli trzeźwi.

W sobotę (20.10) po godz. 12.00 na ul. Toruńskiej w Chełmnie doszło do kolizji z udziałem dwóch osobówek. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że kierujący volkswagenem golfem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z oplem vectrą. Mieszkaniec Chełmna został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy.

 

19 X – Nieustąpienie pierwszeństwa

Uszkodzeniem pojazdów zakończyło się piątkowego (19.10) zdarzenie do którego doszło w Chełmnie. Uczestnicy byli trzeźwi.

W piątek (19.10) przed godz. 20.00 na ul. Kamionka w Chełmnie doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że kierująca citroenem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z oplem. Mieszkanka powiatu grudziądzkiego została ukarana mandatem karnym.

 

19 X – Nietrzeźwy na dwóch kółkach

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. Badanie wykazało prawie 2.5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek (19.10) przed godziną 16.00 na drodze 1622 w Nowych Dobrach policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, którym okazał się mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest pijany – wynik 2,39 promila alkoholu w organizmie. Za wykroczenie 62-latek został ukarany mandatem karnym.

16 X – Wężykiem na rowerze
Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
16.10. przed godz. 11.00 na drodze 543 w Paparzynie, policjanci zatrzymali do kontroli mieszkańca powiatu chełmińskiego.  Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest pijany – wynik 1,78 promila alkoholu w organizmie. Za wykroczenie nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym.
.

13 X – Nietrzeźwy na motorowerze

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,33 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (13.10) około godz. 18.00 w Płutowie policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego motorowerzystę. Okazał się nim 43–letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Badanie wykazało, że mężczyzna jest pijany – wynik 2,33 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Czynności prowadzą policjanci z KPP w Chełmnie.

 

12 X – Rowerzysta sprawcą kolizji

Pouczeniem zakończyła się kolizja do której doszło w piątek (12.10) w Chełmnie. Uczestnicy byli trzeźwi.

W piątek (12.10) około godziny 23.00 na ul. Rynek w Chełmnie, doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili, że 46-letni kierujący rowerem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z oplem corsą. Sprawca został pouczony, był trzeźwy.

 

12 X – Zdarzenie drogowe w Stolnie

W piątek (12.10) w Stolnie doszło do zdarzenia drogowego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W piątek (12.10) około godz. 13.00 w Stolnie 114 doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierująca oplem nie zachowała ostrożności podczas włączania się do ruchu doprowadzając do zderzenia z mercedesem. Mieszkanka powiatu chełmińskiego została pouczona, była trzeźwa.

 

11 X – Działania „trzeźwy kierujący”

Chełmińscy policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwy kierujący” podczas której skontrolowali 649 kierujących.

11.10 od wczesnych godzin rannych oraz późnym popołudniem chełmińscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. W trakcie akcji mundurowi sprawdzili trzeźwość 649 osób, co skutkowało wyeliminowaniem z ruchy czterech nietrzeźwych kierujących. Zatrzymane osoby straciły prawo jazdy i będą odpowiadać przed Sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

 

11 X – Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną kolizji

Uszkodzeniem pojazdów zakończyło się wczorajsze (11.10) zdarzenie w
Chełmnie. Uczestnicy byli trzeźwi.

11.10 przed godz. 10.00 na ul. 22 stycznia w Chełmnie doszło do kolizji z udziałem dwóch osobówek. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że kierująca oplem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia ze skodą. Za wykroczenie mieszkanka Chełmna została pouczona.

 

11 X – Kolizja w Chełmnie

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami było przyczyną zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj (11.10) w Chełmnie.

11.10 przed godziną 19.00 na ulicy Dworcowej w Chełmnie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierujący mercedesem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu mitsubishi i uderzył w jego tył. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach a kierujący byli trzeźwi. Za wykroczenie nieostrożny mieszkaniec Chełmna został ukarany mandatem karnym.

 

11 X – Nietrzeźwy kierujący

Chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego oplem. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

11.10 o godz. 19.00 w Kokocku, policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego oplem. Badanie trzeźwości mieszkańca powiatu chełmińskiego wykazało, że jest pijany – wynik 0,54 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialnemu 45-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

11 X – Nietrzeźwy za kierownicą

Chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

11.10 około godz. 07.00 na ul. Bliskiej w Brzozowie, policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego volkswagenem. Badanie trzeźwości 41-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego wykazało, że jest pijany – wynik 0,56 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

11 X – Nietrzeźwy za kółkiem

Chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

11.10 po godz. 06.00 w Chełmnie na ul. Plac Wolności, policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego audi. Badanie trzeźwości 68-letniego mieszkańca Chełmna wykazało, że jest pijany – wynik 0,54 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

10 X – Zdarzenie drogowe w płutowie

Chełmińscy policjanci pouczyli kierującego pojazdem class, który doprowadził do kolizji w Płutowie.

10.10 o godz. 17.30 na drodze 1624 w Płutowie doszło do zdarzenia drogowego. 60-latek kierując pojazdem claas nieprawidłowo omijał przeszkodę w postaci linii telekomunikacyjnej. Swoim zachowaniem doprowadził do jej uszkodzenia oraz do złamania dwóch słupów. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego był trzeźwy, został pouczony.

10 X – Uderzył w sarnę

Dzikie zwierzęta stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu. Potwierdza to zdarzenie do którego doszło w Klęczkowie. Kierujący był trzeźwy.

10.10 o godz. 06.40 na drodze nr 55 w Klęczkowie doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Grudziądza który kierował volkswagenem uderzył w sarnę. Zwierzę wbiegło wprost pod nadjeżdżający pojazd. Pamiętajmy o tym, że dzikie zwierzęta stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zachowajmy więc ostrożność.

 

3 X – Kolizja drogowa

3.10 w Chełmnie doszło do zdarzenia drogowego, które dla sprawcy zakończyło się mandatem karnym.

3.10 o godz. 17.30 na ul. Dworcowej w Chełmnie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierujący oplem vectrą nie zachował ostrożności podczas cofania i uderzył w zaparkowany pojazd opel vectra. 21-letni mieszkaniec Chełmna został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy.

 

2 X – Kolizja w Chełmnie

Uszkodzeniem dwóch aut zakończyła się kolizja do której doszło na ul. Dworcowej w Chełmnie. Kierujący byli trzeźwi.

2.10 o godz. 14.55 na ul. Dworcowej w Chełmnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 60-letni kierujący renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu opel w wyniku czego uderzył w jego tył. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń a kierujący byli trzeźwi. Mieszkaniec Chełmna został ukarany mandatem karnym.

 

30 IX – Ćwiczenia egida 2018

W Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie zostały przeprowadzone ćwiczenia pod nazwą „Egida 2018”. W przedsięwzięciu uczestniczyli rezerwiści, mający przydział organizacyjno-mobilizacyjny do służby w chełmińskiej komendzie.

W niedziele (30.09) w godz. 06.00-17.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie odbyły się ćwiczenia dowódczo – sztabowe pod kryptonimem „Egida 2018”. Ich głównym założeniem było praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń związanych z powołaniem osób do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji. Rezerwiści przez cały dzień brali udział w szkoleniach oraz zorganizowanych zajęciach dotyczących np. udzielania pierwszej pomocy, przepisów bhp czy też technik interwencji. Uczyli się również budowy broni oraz zasad jej użycia.

Ćwiczenia zakończyły się około godziny 17.00 złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie mł. insp. Witoldowi Markiewiczowi przez kierownika ćwiczeń Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Marka Zacharka.

 

18 IX – Zdarzenie drogowe na drodze krajowej

Policjanci z chełmińskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego wypadku drogowego. Trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

18.09 około godziny 17.00 na drodze krajowej nr 91, na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Storlus doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech osobówek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letni kierujący toyotą w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze doprowadził do zderzenia z samochodem audi, który w wyniku uderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok seata. W wyniku zdarzenia trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do pobliskich szpitali (przetransportowane zostały karetką oraz śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego). Kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

18 IX – Kolizja w Lisewie

Uszkodzeniem pojazdów zakończyło się wczorajsze (18.09) zdarzenie w Lisewie. Uczestnicy byli trzeźwi.
We wtorek (18.09) o godzinie 12.40 na ul. Chełmińskiej w Lisewie doszło do kolizji z udziałem dwóch motorowerów. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce ustalili, że kierująca jadąca rhonem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia z motorowerem romet. 35-letnia mieszkanka powiatu chełmińskiego została ukarana mandatem karnym, była trzeźwa.

 

15 IX – Nietrzeźwy na motorowerze

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 49-letniemu mieszkańcowi powiatu chełmińskiego, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,36 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (15.09) około godz. 22.00 na DW 550 w Brukach Unisławskich policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego
motorowerzystę. Okazał się nim 49–letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Badanie wykazało, że mężczyzna jest pijany – wynik 1,36 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości  grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Czynności prowadzą policjanci z KPP w Chełmnie.

.

15 IX – Nietrzeźwy motorowerzysta

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 65-letniemu mieszkańcowi powiatu chełmińskiego, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,88 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (15.09) około godz. 09.00 na drodze nr 1628 w Zegartowicach policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego
motorowerzystę. Okazał się nim 65–letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Badanie wykazało, że mężczyzna jest pijany – wynik 0,88 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Czynności prowadzą policjanci z KPP w Chełmnie.

.

21 VIII – Rowerzyści jechali “wężykiem”

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów i jednego po użyciu alkoholu zatrzymali policjanci z posterunku w Unisławiu. Mężczyznom grozi kara aresztu lub grzywny.

21.08.br ok. godz. 17:00 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w Brukach Unisławskich rowerzystę, którego jazda wzbudziła zainteresowanie policjantów ponieważ jechał „wężykiem”. Jak się okazało 53 – latek „wydmuchał” ponad 2,5 promila. Następnego nietrzeźwego rowerzystę mundurowi zatrzymali o godz. 20:15 na ul. Okrężnej w Unisławiu. 44-latek miał w organiźmie prawie jeden promil. Kolejnego rowerzystę tym razem po użyciu alkoholu funkcjonariusze zatrzymali o godz. 20:35 na ul. Lipowej w Unisławiu. 56-letni mężczyzna „wydmuchał” pół promila. Mężczyznom grozi kara aresztu lub grzywny.

 

12 VIII – Pijany rowerzysta

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego rowerem. Badanie wykazało 1,50 promila alkoholu w organizmie.

W niedziele (12.08) przed godz. 15.00 w Dubielnie, chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, którym okazał się 36 – letni mężczyzna. Badanie wykazało, że mieszkaniec powiatu toruńskiego jest pijany – wynik 1,50 promila alkoholu w organizmie. Za powyższe wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

.

11 VIII – Kolizja w Klęczkowie

Uszkodzeniem dwóch aut zakończyła się kolizja do której doszło w Klęczkowie. Kierujący byli trzeźwi.

W sobotę (11.08) o godz. 11.50 w Klęczkowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 30-letni
kierujący peugeotem nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu audi, w wyniku czego uderzył w jego tył. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, a kierujący byli trzeźwi. Mieszkaniec Gdańska został ukarany mandatem karnym.

.

10 VIII – Zdarzenie drogowe na A1

Uszkodzeniem czterech samochodów zakończyła się kolizja, do której doszło na autostradzie A1 w powiecie chełmińskim. Kierujący poruszali się w stronę Gdańska, byli trzeźwi.

W dniu dzisiejszym (10.08) około godz. 11.30, dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 115 km. autostrady A1. Mundurowi, którzy udali się na miejsce ustalili, że w kolizji uczestniczyły 4 samochody osobowe, które kolejno na siebie najeżdżały. Na podstawie relacji uczestników oraz uszkodzeń widocznych na pojazdach funkcjonariusze ustalili, że kierujący renault clio nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu saab, w wyniku czego najechał na jego tył. Następnie saab przemieścił się i uderzył w tył jadącego przed nim bmw, które uderzyło w tył volkswagena. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń i skończyło się tylko na uszkodzeniach. Kierujący renault za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

.

9 VIII – Kolizja w Bągarcie

Uszkodzeniem dwóch aut zakończyła się kolizja do której doszło w Bągarcie. Kierujący byli trzeźwi.
09.08 o godz. 16.45 w Bągarcie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 38-letni kierujący kią carnival nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu seat leon i uderzył w jego tył. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, a kierujący byli trzeźwi. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego został ukarany mandatem karnym.

.

9 VIII – Kolizja w Chełmnie

Do zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów doszło w Chełmnie. Na szczęście uczestnicy nie doznali poważniejszych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.
Dzisiaj (09.08) około godz. 07.00 w Chełmnie na ul. Łunawskiej doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów, którzy udali się na miejsce wynika, że kierujący fiatem stilo poruszając się w kierunku miejscowości Klamry, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem astrą. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Za wykroczenie mieszkaniec Zbójna został ukarany mandatem karnym. Kierujący byli trzeźwi.

.

7 VIII – Znaleziono portfel

Policjanci poszukują właściciela portfela. Przedmiot do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie przyniósł uczciwy znalazca.
Policjanci szukają właściciela portfela z wizerunkiem Myszki Miki, który w niedzielę (05.08.2018) do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, przyniósł uczciwy znalazca. Mężczyzna oświadczył, że przedmiot znalazł w pobliżu ul. Hallera w Chełmnie.

Właściciel proszony jest o kontakt z sierż. sztab. Michałem Grajewskim tel. 786-857-210, e-mail dzielnicowy.chelmno3@bg.policja.gov.pl

.

5 VIII – Pijany jechał rowerem

Chełmińscy policjanci zatrzymali rowerzystę znajdującego się pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Wczoraj (05.08.2018) około godziny 16.00 w Unisławiu na ul. Chełmińskiej, policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego jazda wzbudziła ich podejrzenie. Badanie trzeźwości wykazało, że 44-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego jest bardzo pijany – wynik ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Za powyższe wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Działania „Prędkość”

Policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Nie obyło się bez mandatów.
W niedzielę (05.08) w godz. 06.00-22.00 chełmińscy policjanci przeprowadzili działania, których celem było wyeliminowanie z ruchu drogowego, kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Mundurowi skontrolowali 57 pojazdów, 21 osób zostało ukaranych mandatami karnymi. Podczas akcji funkcjonariusze nie odnotowali wypadków drogowych.

Warto pamiętać o tym, że kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem przez policjantów prawa jazdy.

.

Sprawca kradzieży poszukiwany

Policjanci poszukują sprawcy kradzieży portfela, do której doszło w kościele Pallotynów w Chełmnie. w Chełmnie, doszło do kradzieży portfela. W ramach prowadzonego postępowania, chełmińscy policjanci poszukują sprawcy, którego wizerunek widoczny jest na załączonym nagraniu.

W przypadku rozpoznania osoby prosimy o kontakt z Łukaszem Tomaszewskim tel. (56)677-42-12, lub z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

.

4 VIII – Kolizja w Dorposzu Szlacheckim

Do zdarzenia drogowego doszło w Dorposzu Szlacheckim. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzenia, a kierujący byli trzeźwi.

W sobotę (04.08.2018) o godz. 18.25 w Dorposzu Szlacheckim doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że 47–letnia kierująca kią nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym autosanem.Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach, a kierujący byli trzeźwi. Za wykroczenie mieszkanka Bydgoszczy została ukarana mandatem karnym.

.

Uwaga na przejazdach kolejowych

Przejazdy kolejowe to miejsce, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Zdarzenia drogowe do których na nich dochodzi są często tragiczne w skutkach.

Przejazdy kolejowe to miejsca szczególnie niebezpieczne. Dopiero, gdy upewnimy się, że nie grozi nam niebezpieczeństwo możemy przez nie przejść lub przejechać. Należy też bezwzględnie stosować się do zamieszczonych w ich obrębie znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej. Pomimo, że zdarzenia zaistniałe na przejazdach kolejowych nie zajmują dominującej pozycji w statystyce wypadków drogowych, to z uwagi na okoliczności w jakich do nich dochodzi, charakteryzują się bardzo tragicznymi skutkami. Pamiętajmy o tym, że w zderzeniu z pociągiem człowiek i samochód nie mają  żadnych szans…

.

2 VIII – Pijany motorowerzysta

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi powiatu toruńskiego, który kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,44 promila alkoholu w organizmie.

2.08.2018 o godz. 19.30 w Brukach Unisławskich policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego motorowerzystę. Okazał się nim 30–letni mieszkaniec powiatu toruńskiego. Badanie wykazało, że mężczyzna jest pijany – wynik 1,44 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Czynności prowadzą policjanci z KPP w Chełmnie.

.

2 VIII – Nietrzeźwy na dwóch kółkach

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego  rowerzystę. Badanie wykazało 1,42 promila alkoholu w organizmie.

02.08.2018) około godziny 17.30 w Linowcu policjanci  zatrzymali do kontroli rowerzystę, którym okazał się 61 – letni  mężczyzna. Badanie wykazało, że mieszkaniec powiatu chełmińskiego jest  pijany – wynik 1,34 promila alkoholu w organizmie. Za powyższe wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

.

2 VIII – Zdarzenie drogowe w małym czystym

W Małym Czystym doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący  został ukarany mandatem karnym.

02.08.2018 o godz. 17.30 w Małym Czystym doszło do  zdarzenia drogowego. 34 – letni kierujący bmw nie zachował bezpiecznego  odstępu od poprzedzającego pojazdu jeep i uderzył w jego tył. Na szczęście nikt nie nie doznał obrażeń, a kierujący byli trzeźwi.  Mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatem karnym.

.

1 VIII – Policjanci zabezpieczyli amfetaminę

Mieszkaniec Unisławia odpowie przed sądem za posiadanie amfetaminy.  Czynności prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

Wszystko zaczęło się od wylegitymowania krótko po północy (01.08.2018) na ul. Parkowej w Unisławiu trzech mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym. Podczas czynności szczególną uwagę mundurowych zwrócił jeden z nich, który zachowywał się bardzo nerwowo. Okazało się, że 37-latek w kieszeni spodni miał woreczek foliowy z białym proszkiem. Zabezpieczona  przez mundurowych substancja została poddana wstępnym testom, które  wykazały, że jest to blisko gram amfetaminy. Mieszkaniec powiatu  chełmińskiego został zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających grozi  mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Za spożywanie alkoholu w miejscu  publicznym cała trójka została pouczona.

.

26 VII Kolizja w Chełmnie

26.07.2018  o godz. 15.10 na ul. Aleja 3 Maja w Chełmnie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na szczęście nikt nie  odniósł poważniejszych obrażeń a kierujący byli trzeźwi.

26.07.2018 o godz. 15.10 na ul. Aleja 3 Maja w Chełmnie, doszło  do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów  będących na miejscu wynika, że kierująca volkswagenem nie ustąpiła  pierwszeństwa przejazdu peugeotowi, doprowadzając do zderzenia. Na  szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach. Funkcjonariusze ukarali  kobietę mandatem karnym.

.

Znaleziono zegarek

Policjanci poszukują właściciela zegarka koloru czarnego HUAWEI. Przedmiot  do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie przyniósł uczciwy znalazca.

Policjanci poszukują właściciela zegarka koloru czarnego HUAWEI, który w  niedzielę (22.07.2018) do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, przyniósł  uczciwy znalazca. Mężczyzna przekazał, że przedmiot znalazł na plaży w  miejscowości Deczno w powiecie świeckim.

Właściciel zegarka proszony jest o kontakt z sierż. sztab. Michałem  Grajewskim tel. 786-857-210, e-mail dzielnicowy.chelmno3@bg.policja.gov.pl

 

26 VII – Wężykiem na rowerze

26.07.2018 o godz. 07.20 w miejscowości Żygląd  chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego  rowerem. Badanie wykazało 2,54 promila alkoholu w organiźmie.

26.07.2018 około godziny 07.20 w miejscowości Żygląd  chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, którym okazał  się 61 – letni mężczyzna. Badanie wykazało, że mieszkaniec Opola jest  pijany – wynik 2,54 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym.

 

26 VII – Totalnie pijany motorowerzysta

26.07.2018 o godz. 15.15 w Kokocku na drodze W550  policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego motorowerem.  Badanie wykazało 2,62 promila alkoholu w organiźmie.

26.07.2018 o godz. 15.15 w Kokocku na drodze W550 chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli pijanego motorowerzystę.  Okazał się nim 59– letni mieszkaniec Kokocka. Badanie trzeźwości wykazało,  że mężczyzna jest totalnie pijany – wynik 2,62 promila alkoholu w  organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości  grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

26 VII – Nietrzeźwy jechał motorowerem

26.07.2018 o godz. 17.20 w Brukach Unisławskich  policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego motorowerem.  Badanie wykazało 1,44 promila alkoholu w organiźmie.

26.07.2018 o godz. 17.20 chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli pijanego motorowerzystę. Okazał się nim 48– letni  mieszkaniec Unisławia. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący jest  pijany – wynik 1,44 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo  nieodpowiedzialny motorowerzysta przewoził pasażera, stwarzając dla niego  bezpośrednie zagrożenie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara  pozbawienia wolności do lat 2.

 

23 VII – Nietrzeźwy za kółkiem

W poniedziałek (23.07.2018) około godz. 15.55 na drodze W 550 w Kokocku,  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę. Badanie stanu  trzeźwości kierującego wykazało 0,54 promila alkoholu w organizmie.  Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KPP w Chełmnie.

W poniedziałek (23.07.2018) około godziny 15.45 na drodze W 550 w  Kokocku, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę, którym  kierował 33-letni mężczyzna. Badanie trzeźwości mieszkańca powiatu  chełmińskiego wykazało, że jest pijany – wynik 0.54 promila alkoholu w  organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia  wolności do lat 2.

20 VII – Policjanci zabezpieczyli marihuanę

W piątek (20.07.2018) na podstawie wcześniejszych ustaleń, chełmińscy  policjanci zatrzymali do kontroli forda, którego kierujący posiadał  marihuanę. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd.

W piątek (20.07.2018) na podstawie wcześniejszych ustaleń, policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej samochód ford fiesta. Sytuacja miała  miejsce około godziny 20.40 na jednym z chełmińskich osiedli. Podczas  sprawdzenia okazało się, że 50-letni kierujący autem posiadał przy sobie  susz roślinny koloru zielonego. Wstępne badanie wykazało, że jest to  marihuana w ilości około 100 gramów. Wobec faktu, że posiadanie środków odurzających jest zabronione ustawą o  przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyźnie za posiadanie ich w znacznej  ilości, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na chwilę obecną,  decyzją Sądu mężczyzna trafił na 2 miesiące do aresztu.

20 VII – Pijany za kierownicą

Policjanci z chełmińskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności  piątkowego zdarzenia drogowego w Gołotach. Nietrzeźwy kierujący  volkswagenem uderzył w przydrożne drzewo.

W piątek (20.07.2018) około godziny 23.15 dyżurny chełmińskiej  komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gołoty.  Policjanci którzy udali się na miejsce, zastali na nim zastęp straży  pożarnej OSP Unisław, który udzielał pomocy kierującemu zakleszczonemu w  aucie. Na podstawie śladów oraz po rozpytaniu świadków mundurowi wstępnie  ustalili, że kierujący volkswagenem stracił panowanie nad autem, zjechał z  drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało 37-latek był  kompletnie pijany, miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.  Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

18 VII – Offroad z nawigacją
W nocy 16.07.2018 około godziny 00.30 cztery osoby podróżujące  nissanem, ślepo wierząc nawigacji zafundowały sobie próbkę jazdy  terenowej.
W nocy 16.07.2018 około godziny 00.30 dyżurny KPP w Chełmnie  odebrał nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że kierujący nissanem  podróżujący w aucie wraz z trzema kobietami, utknął w błocie. 65-latek  bezgranicznie ufając nawigacji, po zjeździe z autostrady A1 na drogę  wojewódzką wjechał na teren robót drogowych i w miejscowości Kamlarki  utknął w błocie. Z uwagi na panujące wokół samochodu warunki tj. błoto,  wodę oraz głębokie wykopy pechowi podróżnicy nie mogli wydostać się na  zewnątrz.  Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu. Uczestnikom  zdarzenia została udzielona fachowa pomoc. Pamiętajmy o tym, że w myśl  powiedzenia „ufaj ale kontroluj”, bezpieczniej jest wskazania nawigacji  porównywać z oznakowaniem drogowym.
.
17 VII – Kolizja w Unisławiu
17.07.2018 około godz. 19.50 w Unisławiu na ul. Chełmińskiej  doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń a kierujący byli trzeźwi.
17.07.2018 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie o  zdarzeniu drogowym. Na miejsce skierował funkcjonariuszy, którzy ustalili, że kierujący iveco nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo pojazdowi  rover doprowadzając do zderzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.  18-letni sprawca został ukarany mandatem karnym.
.
14 VII – Wypadek na DK55
W Paparzynie doszło do wypadku drogowego. Sześć osób zostało rannych. Policjanci z KPP w Chełmnie prowadzą w tej sprawie postępowanie.
W sobotę (14.07.2018) około godz. 10.30 na drodze krajowej 55 w Paparzynie   doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy  udali się na miejsce wynika, że 20-letni kierujący hondą accord  nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania. Zjechał na przeciwległy pas  ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą toyotą avensis. W wyniku  zdarzenia rannych zostało sześć osób, które karetką lub śmigłowcem  przetransportowane zostały do szpitali w pobliskich miejscowościach. W  związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przez kierującego hondą  przestępstwa, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów,  policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.  Funkcjonariusze z KPP w Chełmnie prowadzą w tej sprawie postępowanie,  które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności i przyczyny zdarzenia. Za spowodowanie wypadku, chociażby nieumyślnie, grozi kara pozbawienia  wolności do lat 3.
13 VII – Pijany za kierownicą
Policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego oplem.  Badanie wykazało 2,20 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Czynności w  tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KPP w Chełmnie.
W piątek (13.07.2018) około godziny 20.40 w Unisławiu na ul.  Chełmińskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę, którym  kierował 33-letni mężczyzna. Badanie trzeźwości mieszkańca gminy Dąbrowa  Chełmińska wykazało,    że jest pijany – wynik 2,20 promila alkoholu     w
wydychanym powietrzu.  Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia  wolności do lat 2.
13 VII – Nietrzeźwy jechał rowerem
W Brzozowie chełmińscy policjanci zatrzymał do kontroli  nietrzeźwego kierującego rowerem. Badanie wykazało 1,42 promila alkoholu w  wydychanym powietrzu.
W piątek (13.07.2018) około godziny 22.10  chełmińscy policjanci  zatrzymali do kontroli rowerzystę,  którym okazał się 59–letni mężczyzna.  Badanie wykazało, że mieszkaniec powiatu chełmińskiego jest pijany – wynik  1,42 promila  alkoholu w wydychanym powietrzu.  Za powyższe wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.
13 VII – Wypadek na DK55 – zginął policjant na słżbie
Na drodze krajowej nr 55 w powiecie chełmińskim doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem funkcjonariusza pełniącego służbę na motocyklu. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
13.07.2018  około godz. 7.40 na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Wabcz doszło do wypadku drogowego z udziałem funkcjonariusza pełniącego służbę na motocyklu. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować.
Policjanci na miejscu ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia pod nadzorem prokuratora.
Policjant (31l.) pełnił służbę w Policji od 11 lat.
11 VII – Wypadek na DK91
11.07.2018  około godziny 09.45 w Jeleńcu doszło do wypadku drogowego. Jedna osoba została ranna. Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie.
11.07.2018 około godz. 09.45 w Jeleńcu na drodze krajowej 91 doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy udali się na miejsce wynika, że kierujący oplem merivą jechał z nadmierną prędkością w wyniku czego stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała  doznała 77-letnia pasażerka opla, która trafiła do szpitala. Policjanci z KPP w Chełmnie prowadzą w tej sprawie postępowanie, które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności i przyczyny zdarzenia. Za spowodowanie wypadku, chociażby nieumyślne, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
10 VII – Chełmińscy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń
We wtorek (10.07.2018) chełmińscy policjanci zabezpieczyli około 45 kg.  krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za przechowywanie i przewożenie nielegalnego towaru  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności
We wtorek (10.07.2018) około godziny 15.00 na drodze krajowej 91 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Podczas sprawdzenia mundurowi znaleźli w bagażniku auta, trzy worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. 32-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego spowodował uszczuplenie podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa na kwotę 36.000 zł. Dzięki czujności mundurowych oraz szybkiej reakcji na nerwowe zachowanie kierującego nielegalny towar nie trafi na rynek. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za przestępstwo odpowie przed sądem.
Sprawdza usiłowania kradzieży pojazdu tymczasowo aresztowany
Policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Chełmna, który będąc pod wpływem alkoholu usiłował ukraść fiata punto. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
W miniony wtorek (11.07.2018) około 5.40 na Al. 3-go Maja w Chełmnie policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który usiłował ukraść zaparkowanego tam fiata punto. Nie odjechał on jednak zbyt daleko, gdyż na pobliskiej ulicy zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Na dodatek, jakby tego było mało, okazało się, że sprawca jest pod wpływem alkoholu. Alkotest wykazał, że ma w organizmie 0,23 promila. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mieszkaniec Chełmna został zatrzymany. Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej  był karany, a w ostatnim czasie dokonał
wielu przestępstw związanych z kradzieżami mienia. Obecnie policjanci z KPP w Chełmnie prowadzą postępowanie pod nadzorem  prokuratury. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące
5 VII – Kolizja w Paparzynie
05.07.2018) w miejscowości Paparzyn doszło do zdarzenia  drogowego. Kierujący został ukarany mandatem karnym.
05.07.2018 około godziny 17.15 w Paparzynie, doszło do  zdarzenia drogowego. 25–letni kierujący samochodem iveco daily nie  zachował ostrożności podczas wymijania, zjechał na przeciwległy pas ruchu,  doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym renault scenic. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, a kierujący byli trzeźwi.  Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego został ukarany przez policjantów  mandatem karnym.
9 VII – Kolejne miejsce niebezpieczne wyeliminowane dzięki krajowej mapie zagrożeń i bezpieczeństwa
Dzięki informacjom nanoszonym na KMZB przez mieszkańców Chełmna policjanci doprowadzili do poprawy bezpieczeństwa w infrastrukturze drogowej
W ostatnim czasie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zaczęły pojawiać się informacje z których wynikało, że na terenie przyległym do marketu przy ulicy Polnej  w Chełmnie brakuje chodnika. Osoby chcące dojść do sklepu zmuszone były do korzystania z jezdni po której jeździły samochody.
Stwarzało to niebezpieczeństwo dla kierujących oraz pieszych. Rozwiązaniem tego problemu zajęli się chełmińscy policjanci. Nawiązali oni kontakt z przedstawicielem sklepu Lidl.          W wyniku wspólnych ustaleń wyodrębniony został chodnik prowadzący od ul. Polnej na parking przy dyskoncie.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która powstała by ułatwić kontakt społeczeństwa z policją. Pozwala ona każdej osobie przekazać informacje o różnego rodzaju przestępstwach i wykroczeniach. Należy korzystać z niej odpowiedzialnie, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie skutkuje odpowiednią reakcją policji.
W opisywanym powyżej przypadku z ul. Polnej w Chełmnie, zgłoszenia mieszkańców naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń i Bezpieczeństwa przyczyniły się do zmiany nieprawidłowej infrastruktury drogowej.
Od początku funkcjonowania aplikacji odnotowano 638 zgłoszenia z czego po sprawdzeniu potwierdziło się 299 zagrożeń co stanowi, że 46 procent zostało potwierdzonych.
7 VII – Kierował samochodem pod wpływem narkotyków oraz miał je przy sobie
W sobotę (07.07.2018) chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli forda focusa, którym kierował 30-latek znajdujący się pod wpływem narkotyków. Jak się później okazało przewoził je również w aucie.
W sobotę (07.07.2018) na jednym z chełmińskich osiedli policjanci zatrzymali do kontroli forda, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Obaj na widok mundurowych wyraźnie się zdenerwowali. Jak się później okazało, kierujący fordem przewoził narkotyki i jednocześnie znajdował się pod ich wpływem. Pasażer również posiadał zakazane środki. Wstępne badania wykazały, że woreczki z zawartością białego proszku to amfetamina w łącznej ilości około 4g. Mieszkańcom Chełmna przedstawiono zarzuty. Za posiadanie narkotyków mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
7 VII – Sprawca kradzieży rowerów zatrzymany
W sobotę (07.07.2018) policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch rowerów. 46-letni mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
W sobotę (07.07.2018) mundurowi zatrzymali mieszkańca Chełmna, który kilka dni wcześniej na ul. Grudziądzkiej i Rycerskiej ukradł dwa rowery górskie.  Łączna wartość skradzionych jednośladów oszacowana została na około 1.800 zł.
Policjanci na podstawie gromadzonych materiałów oraz uzyskanych informacji wytypowali, że sprawcą może być  46-letni mieszkaniec Chełmna, który przyznał się do kradzieży. Mężczyzna usłyszał  już zarzuty.
.
9 VII – Chełmińscy policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży
W nocy z soboty na niedzielę (07/08.07.2018) Policjanci zatrzymali 46-latka, który przez okno wszedł do jednego z chełmińskich mieszkań. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych został zatrzymany.
W nocy z soboty na niedzielę (07/08.07.2018) mundurowi zatrzymali 46-latka, który przez uchylone okno wszedł do jednego z chełmińskich mieszkań, skąd usiłował ukraść laptop, telefon komórkowy oraz biżuterię.
Mężczyźnie plany pokrzyżował właściciel lokalu na którego widok sprawca zbiegł, pozostawiając wcześniej przygotowane przedmioty. Poszkodowany niezwłocznie powiadomił policję. Mundurowi, którzy natychmiast pojechali na miejsce podczas patrolu zauważyli zbiega. 46-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za usiłowanie kradzieży 46-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
.
9 VII – Znamy już laureatów ii edycji konkursu „przyjazny dzielnicowy”
Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu.To wymaga szczególnych predyspozycji i cech charakteru. Zapewne tacy właśnie są dzielnicowy wyróżnieni w konkursie “Przyjazny Dzielnicowy”. To mieszkańcy naszego województwa ich wskazali.
Konkurs „Przyjazny Dzielnicowy” miał na celu wyłonić dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem zawodowym, czym przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązywania problemów lokalnej społeczności. Zależało nam również na wsparciu i docenieniu dzielnicowych wyróżniających się szczególną empatią i zaangażowaniem w pomoc osobom w trudnych sytuacjach życiowych, a jak napisała  jedna z osób zgłaszających w pierwszej edycji konkursu „nie jest to praca łatwa i doceniana bo jej sukcesy nie są mierzalne”.
„Miarą sukcesu dzielnicowego jest szacunek jakim cieszy się wśród ludzi w wyniku codziennej żmudnej pracy, można by rzec pracy u podstaw podjętej na rzecz miejscowej społeczności”.
Komisja konkursowa po szczegółowej analizie uzasadnień zawartych w 35 zgłoszeniach, ze szczególnym uwzględnieniem zaangażowania i profesjonalizmu dzielnicowego w opisanej sytuacji, wyłoniła trzech laureatów.
Z wielką satysfakcją przedstawiamy Państwu laureatów II edycji konkursu  „Przyjazny Dzielnicowy”:
st.sierż. Krystian Tyburski  – Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie,
sierż.szt. Dawid Superczyński – Komenda Powiatowa Policji w Żninie,
mł.asp. Mateusz Majewski – Posterunek Policji w Gostycynie.
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz kandydatom zgłoszonym do konkursu!
Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na nasz konkurs i zgłosić dzielnicowego. Wręczenie nagród laureatom ufundowanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w dniu 17.07.2018 roku w Toruniu.
.
6 VII – Chełmińscy policjanci zabezpieczyli narkotyki
Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 34 – letniemu mieszkańcowi Chełmna, u którego policjanci znaleźli narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania niedozwolonych środków.
Rankiem 05.07.2018 w Chełmnie policjanci wylegitymowali, 34–letniego mężczyznę, którego nerwowe zachowanie wzbudziło ich zainteresowanie. Okazało się, że mieszkaniec Chełmna posiadał przy sobie woreczki z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego koloru zielonego – wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina i marihuana.
W celu znalezienia większej ilości środków niedozwolonych policjanci udali się do mieszkania 34-latka, w którym również znaleźli narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 9 gram amfetaminy oraz 1 gram marihuany
Mężczyzna usłyszał już zarzut – grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
.
4 VII – AKCJA „Trzeźwy kierujący”
Chełmińscy policjanci kolejny raz przeprowadzili akcję „Trzeźwy kierujący”. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 760 kierowców
Wczorajszego poranka (04.07.2018) na terenie powiatu chełmińskiego policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących. Podstawowym celem działań było eliminowanie osób wsiadających za kierownicę po tzw. „kielichu” oraz uświadamianie innych uczestników ruchu o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu. Przez cztery godziny mundurowi skontrolowali trzeźwość 760 kierujących. Okazało się, że 2 z nich znajdowało się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne, 1 prawo jazdy  oraz kierującego, który nie stosował się do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Jak widać pomimo nieustannego uświadamiania społeczeństwa o zagrożeniach jakie niesie za sobą jazda po pijanemu, w dalszym ciągu na naszych drogach zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy.
.
3 VII – Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany
03.07.2018 w Borównie policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego mercedesem. Badanie wykazało 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z KPP w Chełmnie.
We wtorek (03.07.2018) około godziny 20.10 dzięki czujności chełmińskich policjantów z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierujący. W Borównie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którym kierował 40-letni mężczyzna. Badanie wykazało, że mieszkaniec powiatu chełmińskiego jest pijany – wynik 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z KPP w Chełmnie.
.
2 VII – Zdarzenie na autostradzie a1
W dniu wczorajszym (02.07.2018) w miejscowości Drzonowo doszło do zdarzenia drogowego. 37–letni mieszkaniec Gdańska uderzył w barierę rozdzielającą pasy ruchu. Skończyło się tylko na wgnieceniach.
02.07.2018 około godziny 15.50 w miejscowości Drzonowo, na autostradzie A1 doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że w samochodzie osobowym volvo doszło do rozerwania opony co spowodowało, że 37–letni mieszkaniec Gdańska uderzył w barierę rozdzielającą pasy ruchu.
Na szczęście nikt nie nie doznał obrażeń, a kierujący był trzeźwy.
.
2 VII – Nietrzeźwy motorowerzysta
02.07.2018 r. na terenie gminy Stolno, chełmińscy policjanci zatrzymali motorowerzystę będącego pod wpływem alkoholu. Dzięki kontroli funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę
02.07.2018 w miejscowości Kobyły policjanci „chełmińskiej drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego motorowerzystę. 23–letni mężczyzna znajdował  się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
Czynności w tej sprawie prowadzi KPP w Chełmnie.
.
1 VII – Mundurowi z Chełmna dołączyli do charytatywnej sztafety
Policjanci z powiatu chełmińskiego przyłączyli się do charytatywnej sztafety rowerowej przemierzającej Polskę w ramach akcji „Mundur na Rowerze 2018 – Mundurowi Mundurowym”. Przedsięwzięcie ma na celu zebranie funduszy na rehabilitację policjanta Marcina i strażaka Arkadiusza z Łodzi, którzy odnieśli poważne obrażenia ciała w trakcie pełnienia służby.
22 maja w Białymstoku mundurowi rozpoczęli charytatywną sztafetę rowerową przez Polskę pn. „Mundur na Rowerze 2018 – Mundurowi Mundurowym” . Głównym celem akcji jest pomoc rannym w czasie służby kolegom. Policjanci, strażacy, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej, strażnicy graniczni – chcą pokonać ok. 6100 km, przejeżdżając przez 134 miasta tak, aby spotkać się 30 czerwca na mecie w Łodzi. W czasie trwania sztafety mundurowi wpłacają dowolne kwoty na leczenie i rehabilitację Arka i Marcina. Sztafeta to akcja typu „od miasta do miasta”, w kolejnych miastach przekazują sobie symbol akcji: dwie bransolety splecione z linki paracord.
Chełmińscy policjanci również wzięli udział w sztafecie. W czwartek (28.06.18)wspólnie przemierzyli na rowerach odcinek z Grudziądza do Bydgoszczy, pokonując blisko 90 km.
Udział w tej wyjątkowej akcji jest również wyrazem jedności wszystkich służb, gdzie celem nadrzędnym dla wszystkich jest niesienie pomocy.
30 VI – Kolejny nietrzeźwy
Kolejnego nietrzeźwego tym razem rowerzystę chełmińscy policjanci zatrzymali w Kolnie. 60-latek „wydmuchał” ponad pół promila. Teraz grozi mu kara aresztu lub grzywny.
30.06.br. o godz. 8:40 jak co dzień policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w Kolnie nietrzeźwego rowerzystę. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Alkomat wykazał ponad pół promila. 60-latkowi grozi kara aresztu lub grzywny.
.
30 VI – Motorowerzysta z promilami
Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 30 – letniemu mężczyźnie, który kierował motorowerem pod wpływem alkoholu .
W sobotę (30.06. br.) o godz. 7:20 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego motorowerem ponieważ jazda motorowerzysty wzbudziła zainteresowanie mundurowych gdyż jechał „wężykiem”.
Podczas kontroli w Kiełpiu okazało się, że 30-latek„wydmuchał” prawie jeden promil. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
.
30 VI – Nietrzeźwy kierujący
W sobotę chełmińscy policjanci zatrzymali kierującego autem będącego pod wpływem alkoholu. 31-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
W nocy z 29/30.06.br tuż przed godz. 2:00 policjanci patrolujący teren gminy Papowo Biskupie zatrzymali do kontroli kierującego vw lt. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 31-latek „wydmuchał” ponad półtora promila. Za przestępstwo, które popełnił grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
.
28 VI – 33-latek posiadał amfetaminę
Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi Chełmna, u którego policjanci znaleźli narkotyki. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania zakazanych środków.
28.06.18. po godz. 17:00 podczas patrolu terenu miasta Chełmna chełmińscy policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo zachowywać się. Postanowili go wylegitymować i sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Podczas czynności okazało się, że nerwowe zachowanie mężczyzny uwarunkowane było tym, że miał przy sobie narkotyki. Policjanci ujawnili dwa woreczki foliowe z zawartością białego proszku gdzie wstępne badania wykazały, iż jest to amfetamina prawie 10 g.
Sprawca usłyszał już zarzut. Niedługo stanie przed obliczem sądu gdzie grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
.
28 VI – Chełmińscy policjanci zabezpieczyli ponad cztery kilogramy narkotyków
Ponad 4 kg narkotyków zabezpieczyli policjanci z Chełmna u 24-letniego mieszkańca powiatu. To efekt działań prowadzonych przeciwko handlującym dopalaczami czy różnego rodzaju środkami odurzającymi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz posiadania ich w znacznej ilości. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Jak na razie, decyzją sądu, trafił za kraty tymczasowo na 3 miesiące.
Policjanci nie poprzestają w walce z handlującymi różnego rodzaju środkami odurzającymi czy psychotropowymi, a od pewnego czasu także dopalaczami. W miniony poniedziałek (25.06.18) policjanci ruchu drogowego z Chełmna zatrzymali do kontroli audi A6. W trakcie czynności kierowca zaczął się bardzo nerwowo zachowywać, dlatego też mundurowi postanowili poznać tego przyczynę. Wkrótce wszystko było jasne, bo w aucie ujawnili pakunki, a w nich podejrzane substancje. Jak się okazało zabezpieczyli ponad 1 kg suszu roślinnego oraz pawie 3 kg białego proszku. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 24-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne porcje narkotyków: dodatkowo prawie 800 g białego proszku, a także ponad 150 g suszu. W sumie ponad 4 kg. Ponadto, policjanci zabezpieczyli także przyrządy do porcjowania m.in. wagę.
Zabezpieczone środki poddano wstępnym badaniom, które wykazały, że jest to amfetamina i marihuana. Teraz narkotykami zajmą się eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy, którzy określą m.in. ich jakość.
.
24-latek usłyszał już zarzuty usiłowania wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz posiadania znacznej ilości tych substancji.
27.06.18 sąd wydał postanowienie, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi za kratami. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
.
28 VI – Jechał z zakazem i po użyciu alkoholu
Policjanci z chełmińskiej „drogówki” zatrzymali 26- latka, który kierował vw golfem mając prawie pół promila alkoholu a ponadto zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
27.06.br. o godz. 17:00 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego vw golfem. Podczas kontroli w Brukach Kokocka okazało się, że mężczyzna posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych a ponadto podczas kontroli stanu trzeźwości 26-latek „wydmuchał prawie pół promila. Niedługo stanie przed obliczem sądu gdzie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności..
23 VI – Dwóch rowerzystów „po kielichu”
W miniony weekend chełmińscy policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów kierujących po „kielichu”. 62-latek wydmuchał prawie jeden promil a 40-latek prawie pół promila. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.
W sobotę (23.06. br.) o godz. 8:45 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali  do kontroli kierującego rowerem. Podczas kontroli w Starogrodzie od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 62-letni rowerzysta„wydmuchał” prawie jeden  promil.
Kolejnego kierującego rowerzystę policjanci zatrzymali o godz. 20:30 w Brukach Unisławskich. 40-letni rowerzysta „wydmuchał” prawie pół promila.
Za powyższe wykroczenia kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu lub grzywny.
.
24 VI – Kierujący autami pod wpływem alkoholu
W niedzielę chełmińscy policjanci zatrzymali trzech kierujących autami będących pod wpływem alkoholu. 18-latka wydmuchała prawie jeden promil, 27-latka prawie pół promila a 55-latek ponad jeden promil. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności a za kierowanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny.
W niedzielę (24.06. br.) po północy policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali do kontroli kierującą bmw. Podczas kontroli na ul. Dworcowej w Chełmnie od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 18-latka „wydmuchała” prawie jeden promil.
Kolejną kierującą vw golfem policjanci zatrzymali po godz. 1:00 w Brukach Kokocka. 27-letnia kobieta „wydmuchała” prawie pół promila.
W tym samym dniu po godz. 9:00 w Paparzynie funkcjonariusze zatrzymali tym razem nietrzeźwego mężczyznę, który miał ponad jeden promil w wydychanym powietrzu.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym osoba, która znajduje się po użyciu alkoholu podlega karze aresztu albo grzywny.
.
25 VI – Nietrzeźwy motorowerzysta
W sobotę chełmińscy policjanci zatrzymali motorowerzystę będącego pod wpływem alkoholu. 39 – letni mężczyzna„wydmuchał” prawie trzy promile. Za powyższe przestępstwo grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.
W sobotę (23.06. br.) o godz. 19:40 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego motorowerem ponieważ jazda motorowerzysty wzbudziła zainteresowanie mundurowych gdyż jechał „wężykiem”.
Podczas kontroli w Brukach Unisławskich okazało się, że 39-letni mieszkaniec Czarża„wydmuchał” prawie trzy promile. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
.
22 VI – “Bezpieczne wakacje” inauguracja akcji na Kujawsko-Pomorskich drogach
Dzieci i młodzież rozpoczynają upragnione wakacje. Nad ich spokojnym przebiegiem na drogach naszego województwa od dzisiaj aż do 2 września czuwać będą kujawsko-pomorscy policjanci, którzy rozpoczynają działania “BEZPIECZNE WAKACJE”. Wzmożone działania na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
Przed nami ponad dwa miesiące wakacji. Dla wielu z nas oznacza to czas wypoczynku, a dla policjantów wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego od dzisiaj (22.06.18) kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają ogólnopolskie działania ”BEZPIECZNE WAKACJE”, które potrwają do 2 września. Przez cały ten czas policjanci ruchu drogowego w naszym województwie będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Okres letniego wypoczynku charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów oraz  niechronionych użytkowników dróg, dlatego też na drogach należy się spodziewać większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawią się także mundurowi na motocyklach.
Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w tym w zakresie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Będą również realizować działania kontrolno-pomiarowe, ukierunkowane w szczególności na kontrolę autokarów przewożących dzieci i młodzież.
Zanim jednak wyślemy nasze dzieci na zorganizowany wyjazd, pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu organizatora oraz przewoźnika. Dzięki e-usłudze „Bezpieczny autobus” możemy sprawdzić czy autokar, którym nasze dziecko będzie jechało na wakacje ma np. aktualny przegląd techniczny.
Pamiętajmy również o tym, że o pomoc w zweryfikowaniu stanu technicznego pojazdu mamy prawo poprosić policjantów – skontrolują oni aktualny stan techniczny autobusu i przede wszystkim sprawdzą czy kierowca nie jest pod wpływem alkoholu. Dlatego organizator wypoczynku, opiekunowie lub rodzice mogą poprosić o kontrolę w każdej jednostce Policji, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem (może być telefonicznie).
Punkty kontroli autokarów w woj. kujawsko-pomorskim
Punkty kontroli autokarów w całej Polsce
Warto, również pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie pozwoli nam na bezpieczne dotarcie do miejsca wypoczynku i z powrotem.
Przed wyjazdem sprawdźmy:
– stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego),
– wyposażenie auta (trójkąt, gaśnica),
– potrzebne dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny z aktualnym badaniem technicznym oraz ubezpieczenie OC).
Pamiętajmy aby:
– dostosować prędkość jazdy do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych, gdyż najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość połączona z brawurą,
– w czasie jazdy korzystać z pasów bezpieczeństwa – obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa dotyczy również pasażerów. Przepisy nakładają obowiązek przewożenia dzieci o wzroście poniżej 150 cm w foteliku bezpieczeństwa dla dziecka (homologowanym i dostosowanym do wieku oraz wagi dziecka). Zabrania się przewożenia dziecka umieszczonego w foteliku ochronnym, tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu, jeżeli pojazd jest wyposażony w aktywną poduszkę powietrzną pasażera,
– nigdy nie kierować pojazdem pod wpływem alkoholu – środek ten, nawet w małych ilościach zaburza koncentrację oraz ocenę rzeczywistości i własnych zachowań, wydłuża czas reakcji na bodźce, a także ogranicza pole widzenia,
– nie wyruszać w drogę, jako kierowca, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Gdy pojawi się zmęczenie najlepiej zatrzymać się i zrobić koniecznie kilku lub kilkunastominutową przerwę w kierowaniu.
– stosować zasadę „ograniczonego zaufania” do innych uczestników ruchu, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami, którzy nie zawsze są na drogach widoczni,
– zaplanować wcześniej trasę podróży i pamiętać, aby co jakiś czas przewietrzyć samochód, a także odpocząć.
Wakacje to czas wzmożonego ruchu na naszych drogach – apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę !!!
.
21 VI – Cofając uderzyła w 86-letnią kobietę
Policjanci z chełmińskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego wypadku drogowego. Piesza z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Wczoraj (21.06.) o godz. 23:40 dyżurny chełmińskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ul. 22 Stycznia w Chełmnie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce wstępnie ustalili, że 40-letnia kierująca audi wyjeżdżając z posesji nie zachowała należytej ostrożności podczas cofania i uderzyła w pieszą, która szła chodnikiem.  86-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.
.
21 VI – Zaginiony
Policjanci z Chełmna poszukują Damiana Narolskiego, który 8 kwietnia tego roku wyjechał dostawczym oplem movano z miejscowości Brzozowo i do dziś nie dotarł do żadnego z zaplanowanych miejsc na terenie Holandii i Szkocji. Osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionego mężczyzny proszone są kontakt.
Policjanci z Chełmna poszukują 36-letniego Damiana Narolskiego, zamieszkałego w Prabutach, pow. kwidzyński, który 8 kwietnia tego roku wyjechał dostawczym oplem movano z Brzozowa (powiat chełmiński), gdzie załadował części mechaniczne, i miał dotrzeć do Holandii, a potem do Szkocji. Jednak w żadnej z docelowych miejscowości się nie pojawił.
Rysopis poszukiwanego:
wzrost około 170cm, szczupła budowa ciała, włosy krótkie blond ścięte na „jeżyka”.
Znaków szczególnych brak.
Ubrany był w spodnie jeans koloru niebieskiego, bluzę koloru brązowego, buty jasne sportowe.
Policjanci proszą wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Damiana Narolskiego o kontakt  pod numerami tel. 112, 56 677 42 00 lub 21.
17 VI – Policjanci uratowali desperata
Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji desperat otrzymał fachową pomoc i trafił do szpitala.
W niedzielę (17.06.18) policjanci z posterunku w Unisławiu uratowali 32-latka, który około godz. 23:00 na K91 chciał popełnić samobójstwo. Desperat wszedł na most nad rzeką Wisłą z zamiarem odebrania sobie życia.
O zdarzeniu policję powiadomił kolega mężczyzny. Mieszkaniec Chełmna, krótko przed tym, jak wszedł na most, napisał pożegnalną wiadomość oraz wysłał zdjęcie mostu. Dyżurny policji ustalił niezbędne szczegóły dotyczące 32-latka, po czym natychmiast skierował tam policjantów.
Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zauważyli stojącego na moście opisywanego mężczyznę. Podjęli z nim rozmowę i odwiedli go od zamiaru popełnienia samobójstwa.
Desperat trafił do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Dzięki sprawnej akcji wszystkich policjantów nie doszło do tragedii.
.
15 VI – Znaleziono telefon komórkowy
Dzielnicowy chełmińskiej komendy jest w posiadaniu telefonu komórkowego, który przyniósł mieszkaniec Chełmna. Jak oświadczył zgubę znalazł w Starogrodzie. Osobę, która zagubiła telefon prosimy o kontakt z dzielnicowym dzwoniąc na numer telefonu 56 677 42 15 lub 786 857 212.
.
14 VI – Jechał za szybko i stracił prawo jazdy
W czwartek (14.06.br.) policjanci z chełmińskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Przez najbliższe trzy miesiące sprawca wykroczenia musi powstrzymać się od kierowania pojazdem.
Patrol ogniwa ruchu drogowego kontrolował prędkość kierowców w miejscowości Brzozowo w obszarze zabudowanym. Na prędkość wpadł 27- letni mężczyzna z powiatu świeckiego kierujący bmw. Mężczyzna pędził z prędkością 109 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 59 km/h stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Dodatkowo dostał kilkuset złotowy mandat.
Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 18 maja 2015 roku, uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.
.
13 VI – Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym
Dzielnicowy z posterunku w Unisławiu w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym do odbycia łącznej kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, 40-letniego mieszkańca Lisewa.
Poszukiwany ukrywał się od lutego 2018 r. Wczoraj w Lisewie dzielnicowy z posterunku w Unisławiu w czasie wolnym od służby zauważył poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Policjant podszedł, wylegitymował się a poszukiwany podjął próbę ucieczki. Za daleko nie uciekł bo po chwili został zatrzymany. Funkcjonariusz o powyższym zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce skierował patrol policji. Mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego i tam odbędzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.
.
11 VI – Poszkodowany w zdarzeniu w stanie po użyciu alkoholu
W poniedziałek na terenie gminy Lisewo doszło do zdarzenia drogowego. Uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń a poszkodowany był po użyciu alkoholu.
W poniedziałek(11.06.br) o godz. 22:00 dyżurny chełmińskiej komendy otrzymał zgłoszenie,że w Krusinie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili, ze kierujący pojazdem mini zjechał do środka jezdni i podczas manewru wymijania uderzył w kierującego renault. Sprawca zdarzenia otrzymał mandat. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierujący renault „wydmuchał” 0,3 promila. Mundurowi 40-letniemu mężczyźnie z Torunia zatrzymali prawo jazdy. Za powyższe wykroczenie mężczyźnie grozi kara aresztu albo grzywny.
.
13 VI – Twoje bezpieczeństwo-nasza sprawa-praca w Holandii
“Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii” pod takim tytułem odbyły się w poniedziałek w Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie warsztaty z przedstawicielami policji holenderskiej oraz Biura Prewencji KGP. Warsztaty poświęcone “współczesnemu niewolnictwu” adresowane do młodzieży, pedagogów i innych osób zainteresowanych pracą za granicą.
Podczas warsztatów poruszane były m.in. zagadnienia dotyczące sytuacji na holenderskim rynku pracy, praw przysługujących pracownikom w tym kraju, zagrożeń czyhających na migrantów zarobkowych oraz prawnych sankcji przewidzianych w Holandii za popełnienie przestępstwa handlu ludźmi. Wskazywane były także organizacje niosące pomoc ofiarom handlu ludźmi oraz omawiane procedury, jakie obowiązują policjantów w sytuacji podejrzenia, że mają do czynienia z ofiarą handlu ludźmi. W wczorajszej sesji w spotkaniach ze strony holenderskiej brała udział Pani Irena de Ruig – specjalistka do spraw problematyki migracyjnej oraz Pan Ben Terluin specjalista Wydziału do spraw Handlu Ludźmi, Komendę Główną Policji reprezentował mł.asp. Szymon Kapusta specjalista Biura Prewencji.
Handel ludźmi to: „werbowanie, transport, dostarczanie, przekazywanie, przechowywanie lub przyjmowanie osoby z zastosowaniem: przemocy lub groźby bezprawnej, uprowadzenia, podstępu, wprowadzenia w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, nadużycia stosunku zależności, wykorzystania krytycznego położenia lub stanu bezradności, udzielenia albo przyjęcia korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy osobie sprawującej opiekę lub nadzór nad inną osobą – w celu jej wykorzystania, nawet za jej zgodą, w szczególności w prostytucji, pornografii lub innych formach seksualnego wykorzystania, w pracy lub usługach o charakterze przymusowym, w żebractwie, w niewolnictwie lub innych formach wykorzystania poniżających godność człowieka albo w celu pozyskania komórek, tkanek i narządów wbrew przepisom ustawy.
9 VI – Nietrzeźwy motorowerzysta
W sobotę chełmińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. 34 – letni mężczyzna„wydmuchał” ponad jeden promil. Za powyższe przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
W sobotę (9.06. br.) o godz. 22:40 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego motorowerem. Motorowerzysta w Nowych Dobrach jechał bez wymaganego kasku ochronnego a ponadto jego styl jazdy budził wątpliwości policjantów. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 34-letni mężczyzna „wydmuchał” ponad jeden promil. Ponadto okazało się, że motorower nie jest dopuszczony do ruchu. Za wykroczenia został ukarany mandatami karnymi a za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu  kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
.
8 VI – Dwieście złotych „na obiad” zamiast mandatu
Policjant ruchu drogowego na drodze krajowej nr 55 zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym, który wyprzedzając pojazd przekroczył linię podwójną ciągłą. W trakcie czynności zaproponował policjantowi łapówkę, został zatrzymany. Dlatego teraz odpowie za przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.
W piątek (8.06) około godz. 7:10  policjant  patrolujący teren naszego powiatu oraz dbający o bezpieczeństwo mieszkańców na drodze krajowej nr 55 zauważył kierującego samochodem ciężarowym daf wraz z naczepą, który podczas wyprzedzania pojazdu przekroczył linię podwójną ciągłą.  Policjant widząc taką sytuację zatrzymał kierowcę ciężarówki. Podszedł do kierującego informując go o tym, że popełnił wykroczenie. Poprosił kierowcę aby z dokumentami podszedł do radiowozu. Sprawdził stan trzeźwości kierującego- był trzeźwy. Następnie mundurowy poinformował 54-letniego mężczyznę, że za powyższe wykroczenie zostanie nałożony na niego mandat karny w wysokości 200 złotych i 5 pkt karnych. Jak zawsze w takich przypadkach policjant pouczył mężczyznę, że ma prawo odmówić, a wtedy wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu. Wtedy sprawca wykroczenia włożył policjantowi w kieszeń koszuli dwustuzłotowy banknot mówiąc, że to „na obiad”. Funkcjonariusz poinformował mężczyznę, że właśnie popełnił przestępstwo korupcyjne i zostaje zatrzymany. Sprawą zajmie się prokuratura. Za przekupstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.
.
8 VI – Policja informuje o badaniach rozpoczętych na terenie powiatu chełmińskiego przez Geofizykę Toruń s.a. oraz apeluje o pozostawienie kabli oraz czujników sejsmicznych na swoim miejscu
Badania rozpoczęte przez Geofizykę Toruń S.A. są wynikiem zawartej pomiędzy PGNiG S.A. a Geofizyką Toruń S.A. umowy na wykonanie prac sejsmicznych 3D w ramach koncesji wydanych przez Ministerstwo Środowiska.
Podstawę badań, prowadzonych przez Geofizykę Toruń stanowią pomiary sejsmiczne polegające na kontrolowanym wzbudzaniu fali sejsmicznej, która przenika w głąb ziemi, odbija się od kolejnych warstw geologicznych i powraca na powierzchnię, gdzie jest rejestrowana za pomocą specjalnych czujników zwanych geofonami. Wynik badania daje wiedzę o strukturze geologicznej badanego rejonu. Wiedza ta przede wszystkim pozwala na odkrywanie bogactw naturalnych, ale jest również niezbędna dla podejmowania jakichkolwiek decyzji związanych z ich eksploatacją.
W badaniach wykorzystuje się sprzęt geofizyczny w tym kable i czujniki sejsmiczne. Podkreślamy, że jest to sprzęt specjalistyczny, nie ma on żadnej wartości użytkowej w gospodarstwach domowych a jako złom jest bezwartościowy.
Apelujemy o pozostawienie kabli oraz czujników sejsmicznych na swoim miejscu.
Ponadto Policja przypomina, że za tego typu kradzież grozi 5 lat pozbawienia wolności a sprawcy bardzo często powodują swoim zachowaniem wielotysięczne straty.
.
6 VI – Policjanci z KPP Chełmno zajęli ii miejsce w turnieju „patrol roku 2018”
6.06.br. rywalizowali najlepsi patrolowcy z województwa kujawsko-pomorskiego w ramach XXV Turnieju Par Patrolowych “Patrol Roku 2018”. Po torze przeszkód, rywalizacji na macie, strzelaniu i teście wiedzy chełmińscy policjanci sierż.szt. Rafał Brzozek i st.sierż. Piotr Rosinke zajęli II miejsce.
W zawodach udział brali policjanci pełniący służbę patrolową lub interwencyjną. Łącznie w konkursie rywalizowało  40 funkcjonariuszy  reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji województwa kujawsko-pomorskiego . Zawody składały się z testu wiedzy zawodowej, sprawdzianu obezwładniania osób, sprawdzianu strzeleckiego oraz sprawdzianu sprawności fizycznej i udzielania pierwszej pomocy.
II miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie w składzie sierż.szt. Rafał Brzozek i st.sierż. Piotr Rosinke.
Przeprowadzenie wojewódzkich eliminacji nie było jedynie formą rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim stało się znakomitą okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych policjantów. W XXV Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2018” kujawsko-pomorski garnizon będą reprezentowali policjanci z KMP w Bydgoszczy i KPP w Chełmnie. Zawody te odbędą się w Szkole Policji w Słupsku. Gratulujemy!!!
.
30 V – Bezpieczny weekend Boże Ciało
Od 30 maja do 3 czerwca policjanci na terenie całego kraju prowadzą działania kontrolno-prewencyjne “Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018”. Jak zwykle w tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami.
Podczas weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości, wyprzedzających “na trzeciego”, używających telefonów komórkowych podczas jazdy. Funkcjonariusze przeprowadzą też liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców.
Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.
.
29 V – Dwóch nietrzeźwych kierujących
Chełmińscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców jednośladów będących pod wpływem alkoholu. Motorowerzyście grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności a rowerzyście kara aresztu lub grzywny.
29.05. br. o godz. 10:40 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego rowerem. Podczas kontroli w Dubielnie od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 20-letni rowerzysta „wydmuchał” prawie jeden promil. Kolejnego nietrzeźwego jednośladem zatrzymali policjanci o godz. 22:30 w Rybieńcu. 57-letni motorowerzysta „wydmuchał” ponad jeden promil. Motorowerzyście grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności a rowerzyście kara aresztu lub grzywny.
.
29 V – Chełmińska policja informuje o możliwości zgłoszenia kontroli autokaru
Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wycieczki, wypoczynek. Na terenie powiatu chełmińskiego stałym miejscem jest zajezdnia autobusowa na dworcu PKS ul. Dworcowa 41 w Chełmnie. W tej sprawie można przyjść osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie lub kontaktować się telefonicznie z Oficerem Dyżurnym KPP Chełmno tel. 56 677 42 00 lub Kierownikiem Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Chełmno tel. 56 677 42 54. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.
.
.
28 V -Nietrzeźwy motorowerzysta
W poniedziałek chełmińscy policjanci zatrzymali motorowerzystę będącego pod wpływem alkoholu. 45 – letni mężczyzna „wydmuchał” prawie półtora promila. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.
W poniedziałek (28.05. br.) o godz. 18:10 policjanci patrolujący teren naszego miasta zatrzymali na jednej z ulic do kontroli kierującego motorowerem. Podczas kontroli na ul. Magazynowej od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 45-letni motorowerzysta „wydmuchał” prawie 1,5 promila. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
.
Spotkanie funkcjonariuszy ogniwa ruchu drogowego z uczniami zespołu szkół nr 2 w Chełmnie
To już kolejne spotkanie policjantów z “logistykiem” w jednej z chełmińskich szkół. Tym razem funkcjonariusze przybliżyli młodzieży na czym polega praca policjanta ruchu drogowego. Oprócz wiedzy teoretycznej uczniowie mięli okazję zapoznać się z ręcznym miernikiem prędkości, urządzeniem do badania alkoholu w wydychanym powietrzu.
Chełmińscy policjanci wspólnie z dyrekcją Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie rozpoczęli we wrześniu ubiegłego roku kolejną już realizację innowacyjnego programu pedagogicznego pod hasłem “Przed wyborem pracy w służbach mundurowych”. Celem programu jest przybliżenie uczniom rozpoczynającym naukę w liceum o profilu logistycznym charakteru i rodzaju służby w formacjach mundurowych. Wśród nich oczywiście policji. Podczas teoretycznych i praktycznych zajęć odbywających się w trakcie całego roku szkolnego uczniowie zdobywają wiedzę o służbie w policji. Nikt bardziej nie przybliży im i nie pokaże specyfiki tej pracy jak sami policjanci. Młodzi ludzie mają okazję zapoznać się nie tylko z aktami prawnymi regulującymi naszą pracę ale także mogą przyjrzeć się z bliska naszym codziennym obowiązkom służbowym. Kolejne zajęcia odbyły się z funkcjonariuszami ogniwa ruchu drogowego. W praktyce funkcjonariusze pokazali uczniom jak działają ręczne mierniki prędkości, urządzenie do badania alkoholu w wydychanym powietrzu oraz drogomierz. Ponadto pokazali również wyposażenie radiowozu ruchu drogowego.
Takie zajęcia edukacyjne z przedstawicielami umundurowanych formacji mają ułatwić im wybór przyszłego zawodu.

.

25 V – Stracił prawo jazdy

W piątek (25.05.br.) policjanci z chełmińskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Przez najbliższe trzy miesiące sprawca wykroczenia musi powstrzymać się od kierowania pojazdem.

Patrol ogniwa ruchu drogowego kontrolował prędkość kierowców w miejscowości Nowe Dobra w obszarze zabudowanym. Na prędkość wpadł 52- letni mężczyzna z gminy Chełmno kierujący audi a6. Mężczyzna pędził z prędkością 106km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 56 km/h stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Dodatkowo dostał kilkuset złotowy mandat i 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 18 maja 2015 roku, uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

.

Uwaga motocykliści

Sezon motocyklowy trwa, ładna wiosenna pogoda, która utrzymuje się od dłuższego czasu to szczególny czas dla miłośników jednośladów. Bardzo ważne jest, aby być świadomym niebezpieczeństw jakie niesie ze sobą kierowanie tego typu pojazdem.

Jazda motocyklem na pewno sprawia wiele przyjemności. Ważne by jazda ta była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Niestety jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości.

Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierowcy samochodów powinni mieć świadomość, że po drodze jeżdżą także miłośnicy jednośladów. Szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać o wzajemnym szacunku.

Dla zwiększenia skuteczności swojej pracy w zapewnianiu bezpieczeństwa kierowcom jednośladów, chełmińscy policjanci także pełnią służbę na motocyklach. Wszystko po to, aby zdarzeń na drogach było jak najmniej.

.

24 V – Działania NURD w Chełmnie

Chełmińscy policjanci będą prowadzić działania pn. „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Podczas akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego

24.05. br. mundurowi będą prowadzić działania „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”, podczas których zwrócą szczególną uwagę na skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne, czyli te miejsca gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Celem strategicznym niniejszych działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

.

22 V – Przeładowany oponami

Wielokrotnie przekroczona dopuszczalna ładowności pojazdu. Taki jest efekt kontroli drogowej pojazdu ciężarowego przeprowadzonej w Wabczu.

22.05.2018 roku około godz. 7.40 na drodze K-55 w miejscowości Wabcz policjanci ruchu drogowego z chełmińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej vw lt. W wyniku kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że pojazdem przewożone są duże ilości opon i pojazd wyglądał na przeładowany. Postanowili to sprawdzić. Udali się na wagę. Jak się okazało podczas ważenia ładowność pojazdu została przekroczona aż o 2020 kg. Mężczyznę ukarano mandatem oraz zakazano dalszej jazdy.

.

22 V – Tragiczny wypadek w Chełmnie

Tragiczny wypadek zdarzył się 22.05 na ul. Nad Groblą w Chełmnie. Kierowca osobowego bmw zginął na miejscu. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

22.05. około godz. 14.15 dyżurny policji w Chełmnie otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Chełmno doszło do wypadku drogowego. Na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i na łuku drogi podczas manewru wyprzedzania wpadł w poślizg uderzając w przydrożne drzewo. 45-letni mężczyzna ze Świecia zginął na miejscu. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

.

19 V – Policjantki z KPP Chełmno najlepsze!

Puchar Marszałka Województwa Kijawsko-Pomorskiego za zajęcie I miejsca w zawodach Uniform Women 2018 należy do policjantek mł.asp. Anity Zielińskiej i post. Magdaleny Tomaszewskiej z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

W dniu 19 maja 2018 r w Toruniu odbył się III Ogólnopolski Rajd Kobiet Mundurowych Uniform Women 2018. Zawody odbyły się na toruńskiej Motoarenie. W zawodach uczestniczyli członkowie Mundurowego Klubu Motorowego Rzeczypospolitej Polskiej. Do udziału w zawodach zgłosiło się 19 kobiet. Trasa rajdu obejmowała wyścig kartingiem oraz cztery próby sprawnościowe autami. Policjantki z KPP Chełmno w klasyfikacji ogólnej zawodów zespołowo zajęły I miejsce a indywidualnie post. Magdalena Tomaszewska zajęła III miejsce. Gratulacje!

.

18 V – Miał cofnięte uprawnienia a mimo to kierował

W piątek chełmińscy policjanci zatrzymali kierowcę daewoo matiz, który nie posiadał uprawnień. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

18.05.br. o godz. 13:40 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierowcę daewoo matiz. Podczas kontroli na ul. Bydgoskiej w Raciniewie po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 65-letni mężczyzna ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

.

17 V – Pijany z cofniętymi uprawnieniami

Policjanci z chełmińskiej drogówki zatrzymali kierowcę vw caddy, który nie posiadał uprawnień i jechał będąc w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwa, których się dopuścił odpowie przed sądem.

17.05.br. o godz. 18:50 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierowcę vw caddy. Podczas kontroli w Stablewicach po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 38-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Unisław ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a ponadto jechał pijany ponieważ „wydmuchał” prawie promil.

Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

.

17 V – Nietrzeźwy jechał rowerem

Policjanci z chełmińskiej drogówki zatrzymali rowerzystę będącego pod wpływem alkoholu. 52 – letni mężczyzna„wydmuchał” półtora promila. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

17.05. o godz.20:20 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę na ul. Szosa Grudziądzka w Unisławiu , którego jazda wzbudziła podejrzenie mundurowych ponieważ jechał „wężykiem”.Jak się okazało 52-latek „wydmuchał” półtora promila.

Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

.

17 V – O bezpieczeństwie na drodze, podczas wakacji z przedszkolakami z Tęczowego Zakątka oraz Zerówką z SP nr 2

Czym może skutkować lekkomyślność na drodze? Co robić kiedy zaczepi nas obca osoba? To tylko część z pytań, na które odpowiedziała dzieciom policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

W dniu 17.05 na terenie przedszkola Tęczowy Zakątek oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmnie odbyło się spotkanie z policjantką, która przeprowadziła zajęcia na temat bezpieczeństwa nie tylko na drodze. Poruszono zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego dla pieszych. Przypomniała miedzy innymi, aby poruszać się po drodze pod opieką osób dorosłych. Oprócz bezpieczeństwa na drodze, omówiła bardzo ważny temat dotyczący kontaktu z osobami obcymi oraz o tym aby nie otwierać nieznajomym drzwi kiedy jesteśmy sami w domu. Nie wychylać się będąc na balkonie ani przez otwarte okno. Udzieliła cennych wskazówek zachowania się w lesie, nad wodą oraz będąc na wsi. Policjantka pokazała również pozycję „żółwia” w razie ataku przez groźnego psa.

Spotkanie wywołało wiele pozytywnych emocji, a przekazane informacje na pewno zostaną wykorzystane w codziennym życiu.

.

16 V – Zatrzymany z amfetaminą

Kryminalni zatrzymali mężczyznę u którego znaleźli narkotyki. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania zakazanych środków.

16.05.18 r. około godz. 16:30 podczas patrolu terenu miasta Chełmna kryminalni zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo zachowywać się. Postanowili wylegitymować go i sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Podczas czynności wszystko było jasne bo okazało się,że nerwowe zachowanie 30-latka uwarunkowane było tym, że miał przy sobie narkotyki. Policjanci ujawnili trzy woreczki foliowe z zawartością białego proszku gdzie wstępne badania wykazały, iż jest to amfetamina prawie 4 g.

Sprawca usłyszał już zarzut. Niedługo stanie przed obliczem sądu. Z uwagi tej, że był już wcześniej karany grozi mu nawet do 4,5 lat pozbawienia wolności.

.

15 V – Policjanci z Grudziądza i Chełmna sadzili drzewa. w ten sposób upamiętniali zbliżającą się setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Policjanci z Grudziądza i Chełmna włączyli się do wspólnej inicjatywy sadzenia „Lasu dla Niepodległej”. Odpowiedzieli na zaproszenie Nadleśnictwa Jamy i wspólnie z jego pracownikami posadzili las w celu upamiętnienia i uczczenia wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem w 1918 roku przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa”

15.05.2018 r. policjanci z Grudziądza i Chełmna, wspólnie z przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Państwowej Straży Pożarnej, wojska, urzędów gmin z terenu administrowania nadleśnictwa oraz pracownikami Nadleśnictwa Jamy, posadzili 100 dębów w celu upamiętnienia i uczczenia wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem w 1918 roku przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa”. W akcji wzięli między innymi udział Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu- mł. insp. Tomasz Szczygieł oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie- mł. insp. Witold Markiewicz.

Spotkanie miało przede wszystkim na celu posadzenie lasu– żywego pomnika przypominającego potomnym odzyskanie niepodległości przez Polskę. Wiodącym etapem spotkania było sadzenie lasu w leśnictwie Łunawy, gdzie na przygotowanej powierzchni uczestnicy mieli okazję posadzić 100 dębów, a następnie odsłonięto okolicznościową tablicę.

.

15 V – Rowerzysta jechał “wężykiem”

Policjanci z posterunku w Unisławiu zatrzymali rowerzystę będącego pod wpływem alkoholu. 40 – letni mężczyzna „wydmuchał” prawie trzy promile. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

15.05. o godz.18:10 policjanci patrolujący teren gminy Unisław zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę w Brukach Unisławskich, którego jazda wzbudziła podejrzenie mundurowych ponieważ jechał „wężykiem”.Jak się okazało 40-latek „wydmuchał” prawie trzy promile.

Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

.

14 V – Pijany dachował

Ponad pół promila alkoholu w organiźmie miał kierowca lexusa, który spowodował zdarzenie drogowe w Lipienku. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

14.05.br. o godz 17:25 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Lipienku. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierujący lexusem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze a następnie dachował. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Zaistniałe zdarzenie było prawdopodobnie przyczyną wcześniej wypitego alkoholu ponieważ mężczyzna jak się okazało „wydmuchał” ponad pół promila.

32-latek niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności

.

14 V – Zdarzenie drogowe na A1

Policjanci z chełmińskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego zdarzenia drogowego na A1 w Klęczkowie. Kierowcy oraz pasażerka z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

14.05.br. o godz. 17:10 dyżurny chełmińskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym na A1 w Klęczkowie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce wstępnie ustalili, że 50-letni kierowca jadący audi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i najechał na tył kierującej renault scenic. W wyniku zderzenia pojazdów kierująca renault scenic dachowała natomiast kierujący audi wjechał do rowu. Kierowcy pojazdów oraz pasażerka audi z obrażeniami ciała trafili do szpitala.
Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

.

Znaleziono telefon komórkowy

Od 29 kwietnia br dzielnicowy chełmińskiej komendy jest w posiadaniu telefonu komórkowego, który przyniosła mieszkanka Chełmna. Jak oświadczyła zgubę znalazła na ul. M.C. Skłodowskiej w Chełmnie. Osobę, która zagubiła telefon prosimy o kontakt z dzielnicowym dzwoniąc na numer telefonu 56 677 42 15 lub 786 857 212.

.

11 V – Pogadanka o bezpieczeństwie w Małych Łunawach

Funkcjonariusze z chełmińskiej komendy byli gośćmi w przedszkolu w Małych Łunawach. Spotkanie to było doskonałą okazją do porozmawiania z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze a także w domu.
W piątek 11.05. na terenie przedszkola w Małych Łunawach odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa. Poruszono zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego dla pieszych. Przypomnieli miedzy innymi, aby poruszać się po drodze pod opieką osób dorosłych. Oprócz bezpieczeństwa na drodze, goście omówili bardzo ważny temat dotyczący kontaktu z osobami obcymi. Nie zabrakło również wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Mundurowi wyemitowali najmłodszym film o zasadach i przepisach obowiązujących na jezdni i w jej obrębie. W filmie nie zabrakło informacji o zagrożeniach i skutkach nieodpowiedzialnych zachowań. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak poważne skutki zdrowotne mogą ich spotkać gdy nie będą uważać na drodze.

Na zakończenie przedszkolaki wystąpiły z piosenkami na temat bezpieczeństwa na drodze.

.
11 V -Pijany rowerzysta

W weekend chełmińscy policjanci zatrzymali rowerzystę będącego pod wpływem alkoholu. 30 – letni mężczyzna„wydmuchał” ponad dwa promile. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

11.05. o godz.21:45 policjanci patrolujący teren naszego miasta zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę na ul. Grudziądzkiej w Chełmnie, którego jazda wzbudziła podejrzenie mundurowych ponieważ jechał „wężykiem”.Jak się okazało 30-letni mieszkaniec Chełmna „wydmuchał” ponad dwa promile.

Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

.

11 V – Akcja prędkość

Chełmińscy policjanci przez trzy dni prowadzą działania pn.”Prędkość”. Akcja ukierunkowana jest na kontrolę przestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących.

W dniach 11-13.05.2018 rok chełmińscy policjanci prowadzą działania pn.”Prędkość”. Akcja prowadzona jest na drogach całego województwa kujawsko-pomorskiego. Jej głównym celem jest egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza z ograniczeniami prędkości. Dlatego też policjanci w wyznaczonych w tym celu punktach na drogach naszego powiatu przede wszystkim kontrolują prędkość przemieszczających się pojazdów.

.

11 V – Odpowie za rozbój oraz kradzież

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który napadł, pobił i okradł dwóch mężczyzn w Chełmnie.

Do rozboju doszło we wtorek (8.05.br.) w Chełmnie. Sprawca na Nowych Plantach napadł na 66-letniego mieszkańca naszego miasta. Pobił go i okradł zabierając mu pieniądze. W toku przeprowadzonych czynności okazało się, że ten sam mężczyzna w poniedziałek (7.05.br.) dokonał kradzieży dowodu osobistego oraz niemieckiej karty ubezpieczeniowej z mieszkania 42-letniego mieszkańca Chełmna. 25- letni sprawca za długo nie cieszył się łupem gdyż jeszcze tego samego dnia (8.05.br) kryminalni zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. 10.05. został przesłuchany w prokuraturze, tam tez usłyszał zarzuty dokonania rozboju oraz kradzieży. Po złożonych wyjaśnieniach prokurator zawnioskował o tymczasowy areszt. Trafił przed oblicze sądu gdzie sędzia zastosował trzy miesiące tymczasowego aresztu. Recydywiście za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

.

4 V – Odnaleziono ciało 52-letniej kobiety

Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie odwołuje poszukiwania za 52-letnią kobietą, mieszkanką Chełmna, która w nocy z 27/28.04.br. wpadła do Wisły w Chełmnie. 4.05.br. ciało kobiety zostało odnalezione przy nadbrzeżu Wisły w Łęgu.

.

1 V – Nietrzeźwy jechał jednośladem

1.05.br. chełmińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę który „wydmuchał” ponad 1,5 promila.

1.05.br. o godz. 14:50 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego motorowerem. Podczas kontroli w Brzozowie od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 46-letni mieszkaniec Chełmna „wydmuchał” ponad 1,5 promila. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

29 IV – Odpowie za posiadanie amfetaminy

Trzy lata więzienia grożą 19-latkowi z gminy Unisław, który w nocy z 28/29.04.br. został zatrzymany w Chełmnie z amfetaminą. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd.

W nocy z 28/29.04.2018 roku po godz. 1:00 kryminalni z chełmińskiej komendy na ul. Powiśle w Chełmnie zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął trochę nerwowo się zachowywać, dlatego też policjanci postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Po chwili już wszystko było jasne ponieważ 19-latek posiadał przy sobie woreczek foliowy z zawartością proszku koloru białego 2,60 grama. W celu wyjaśnienia sprawy mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczony biały proszek poddano badaniu, które wykazało, iż jest to amfetamina.

Wobec faktu, że posiadanie środków odurzających jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mieszkaniec gminy Unisław niedługo usłyszy zarzut i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

.

Policjanci z Chełmna zajęli II miejsce w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej 2018”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zajęli II miejsce w ramach IV wojewódzkich eliminacji konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018”. Zmagania policjantów pionu kryminalnego trwały trzy dni.

W dniach 24 – 26.04.18 na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbywały się IV wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018”. Udział wzięło 19 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki garnizonu kujawsko-pomorskiego. W skład każdej z nich wchodzili policjanci operacyjni, dochodzeniowo-śledczy, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz sprawujący nadzór nad pracą całego zespołu.

Konkurs odbywał się etapami w trakcie, których sprawdzana była wiedza z zakresu prawa karnego, pracy operacyjnej oraz zawodowej policjantów.

Chełmińską drużynę reprezentowali:
– kom. Piotr Dajewski,
– asp.szt. Agnieszka Marcinkowska,
– st.asp. Jarosław Filipek, który zajął II miejsce w kategorii najlepszy technik kryminalistyki,
– st.sierż. Andrzej Skwiercz.

Policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały odebrali nagrody, puchary i dyplomy.

 

27 IV – Nietrzeźwy motorowerzysta

Chełmińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę który„wydmuchał” ponad 2,5 promila.

W piątek (27.04 br.) o godz. 18:20 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego motorowerem. Podczas kontroli w Jeleńcu od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 45-letni mieszkaniec gminy Papowo Biskupie „wydmuchał” ponad 2,5 promila. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. dopuścił grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

27 IV – Zdarzenia drogowe

W miniony weekend na terenie powiatu chełmińskiego doszło do zdarzeń drogowych. Uczestnicy zdarzeń nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Byli trzeźwi.

W piątek (27.04.) o godz. 13:20 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie,że w Żyglądzie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili,że kierujący chevrolet aveo nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego citroen w wyniku czego doszło do zderzenia. Uczestnicy byli trzeźwi. 63-letni sprawca otrzymał mandat.
Następne zdarzenie miało miejsce w sobotę (28.04.) w Nowych Dobrach gdzie kierujący pojazdem volvo oraz Iveco podczas manewru wymijania nie zachowali bezpiecznej odległości w wyniku czego doszło do zderzenia lusterkami. Kierujący zostali pouczeni.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę (29.04.) na drodze krajowej nr 91 w Małym Czystym. Kierujący oplem wykonując nieprawidłowy manewr wyprzedzania uderzył w bok pojazdu honda. 49-letni sprawca otrzymał mandat.

 

26 IV – Jechał z zakazem

Chełmińscy policjanci zatrzymali kierującego nissanem, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

26.04.br. o godz. 15:20 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego samochodem marki Nissan. Podczas kontroli w Drzonowie okazało się, że 61-letni mężczyzna posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Pijany kierowca auta
Chełmińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla zafiry, który„wydmuchał” ponad półtora promila.
25.04 br. o godz. 15:25 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego oplem zafira. Podczas kontroli w Pniewitym od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 38-letni mieszkaniec gminy Lisewo „wydmuchał” ponad półtora promila i tym samym stracił prawo. Jazdy. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
.
Zdarzenia drogowe z weekendu
W miniony weekend na terenie powiatu chełmińskiego doszło do zdarzeń drogowych. Uczestnicy zdarzeń nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Byli trzeźwi.
W piątek (20.04.) o godz. 12:15 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie,że na ul. Polnej w Chełmnie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili,że kierująca suzuki wykonując manewr skrętu nie ustąpiła pierwszeństwa karetce pogotowia, która wykonywała manewr wyprzedzania w wyniku czego doszło do zderzenia aut. Uczestnicy byli trzeźwi. 64-letnia sprawczyni otrzymała mandat.
Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę o godz. 18:05 na ul. Rynek w Chełmnie. Kierujący pojazdem bmw nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego mercedes, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. 22-letni sprawca otrzymał mandat.
W tym samym dniu również o godz. 18:05 w Papowie Biskupim doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący mitsubishi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem i doszło do zderzenia aut. 22-letni sprawca był trzeźwy i otrzymał mandat.
.
Nieletni sprawca podpaleń
Chełmińscy kryminalni ustalili winnego podpalenia i spowodowania innych uszkodzeń 10 pojazdów zaistniałego w nocy z 14/15.04.2018 r. w Chełmnie. Okazało się, że sprawcą jest 14-letni mieszkaniec miasta. Podczas przesłuchania przyznał się do podpalenia.
W ostatni weekend w Chełmnie doszło do spalenia i spowodowania innych uszkodzeń w sumie 10 samochodów zaparkowanych przy ul. Rybackiej i Fiałka.
Policjanci z wydziału kryminalnego chełmińskiej policji na podstawie przeprowadzonych czynności i zabezpieczonych w sprawie dowodów ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 14-latek zamieszkały w Chełmnie.
Podczas przesłuchania nie potrafił racjonalnie wyjaśnić motywów swojego postępowania.
Za spowodowane zniszczenia mienia 14-latek odpowie przed sądem dla nieletnich.

.

3 IV – Jechał pijany

Prawie jeden promil alkoholu w oraniźmie miał kierowca vw golfa zatrzymany wczoraj w Chełmnie. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

3.04.br. tuż przed godz 8:00 policjanci patrolujący teren miasta Chełmna zatrzymali do kontroli kierowcę vw golfa. Jak się okazało 47-letni mężczyzna jadący ul. Nad Groblą „wydmuchał” prawie jeden promil. Za taki „wyczyn” mieszkaniec powiatu świeckiego stracił prawo jazdy.

Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

3 IV – Kolejny nietrzeźwy kierowca auta

W miniony wtorek chełmińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowce vw t4, który„wydmuchał” prawie dwa promile.
3.04 br. o godz. 17:50 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego vw t4. Podczas kontroli w Trzebczu Szlacheckim od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 54-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” prawie dwa promile i tym samym stracił prawo jazdy.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego i w konsekwencji ludzkiego nieszczęścia. Natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiego delikwenta niejednokrotnie chroni życie jego i innych uczestników ruchu.

.

3 IV – Zdarzenie drogowe

Na terenie powiatu chełmińskiego doszło do zdarzenia drogowego. Uczestnicy zdarzeń nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Byli trzeźwi.

3.04. o godz. 12:00 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie,że na skrzyżowaniu Aleja 3 Maja z ul. Powstańców Wielkopolskich w Chełmnie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci będący na miejscu ustalili,że kierujący samochodem osobowym renault laguna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu daewoo matiz w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Sprawca otrzymał mandat.

.

12 III – Nietrzeźwy kierowca auta

Prawie jeden promil alkoholu w organiźmie miał kierowca daewoo tico zatrzymany w Brzozowie. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

12.03.2018 r. około godz.20:00 w Brzozowie chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego daewoo tico. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 63-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” prawie jeden promil.

Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

10 III – Nietrzeźwy kierujący

Prawie jeden promil alkoholu w organiźmie miał kierowca vw golfa zatrzymany dzisiaj w Papowie Biskupim. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

10.03.2018 r. około godz.11:30 w Papowie Biskupim dzielnicowy posterunku w Unisławiu zatrzymał do kontroli kierującego vw golfem. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 40-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego „wydmuchał” prawie jeden promil. Mundurowy zatrzymał kierującemu prawo jazdy.

Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

9 III – Wpadł z marihuaną

Trzy lata więzienia grożą 20-latkowi z powiatu bydgoskiego, który został zatrzymany w Chełmnie z marihuaną ponad 11 gram. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd.

W piątek (9.03 br.)około godz. 20:30 na ul. Żurawiej w Chełmnie chełmińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę co do którego mieli wcześniejsze podejrzenie, że może posiadać przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. 20-latek poruszał się autem vw golf jako pasażer. Podczas przeszukania okazało się, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego posiada przy sobie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Zabezpieczony susz poddano badaniu, które wykazało, iż jest to marihuana ponad 11 gram.

Wobec faktu, że posiadanie środków odurzających jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 20-letni mężczyzna już usłyszał zarzut i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

.

Kontrole pustostanów – nie bądźmy obojętni

Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Policjanci zintensyfikowali działania w ramach akcji ZIMA. Będą kontrolować opuszczone budynki, kanały ciepłownicze oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

W okresie zimowym policjanci większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe to miejsca, które najczęściej odwiedzają mundurowi. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również samotnych i w podeszłym wieku. Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w nieogrzewanych budynkach. Szczególnie w tym okresie bezcenne są informacje przekazane przez przypadkowych przechodniów, sąsiadów, czy znajomych. Każdego, kto ma informacje o osobach pozostających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją również za pomocą aplikacji internetowej KMZB reagować na zagrożenia związane z bezdomnością.

W związku ze znacznym spadkiem temperatur gorąco apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni i zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze,bezdomne, nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 112.

.

28 II – Pijany rowerzysta z narkotykami

Policjanci z posterunku w Unisławiu zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 22 – letni mężczyzna„wydmuchał” ponad pół promila ponadto posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę. Niedługo usłyszy zarzut posiadania narkotyków.

28.02. o godz. 22:40 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę na ul. Bydgoskiej w Raciniewie, którego jazda wzbudziła podejrzenie mundurowych ponieważ jechał „wężykiem”.Jak się okazało 22-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” ponad pół promila. Podczas kontroli mężczyzna zaczął nerwowo zachowywać się bo w kieszeni od spodni miał dwa woreczki strunowe z zawartością zielonego suszu i białego proszku. W celu wyjaśnienia sprawy został zatrzymany. Zabezpieczony biały proszek jak i susz roślinny poddano badaniu, które wykazało, iż jest to amfetamina (0,51 grama) oraz marihuana (0,99 grama).

22-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

.

25 II – Kaskadowy pomiar prędkości

Chełmińscy policjanci w niedzielę 25.02. br prowadzili ogólnopolskie działania pn.”Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja ukierunkowana była na kontrolę przestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących.

W niedziele (25.02.br) w godzinach 6:00-22:00 chełmińscy policjanci prowadzili działania pn.”Kaskadowy pomiar prędkości” . To część ogólnopolskiej akcji prowadzonej na drogach całego kraju. Jej głównym celem było egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza z ograniczeniami prędkości. Policjanci w wyznaczonych w tym celu punktach na drogach naszego powiatu kontrolowali prędkość przemieszczających się pojazdów. Mundurowi skontrolowali 54 kierujących i nałożyli 7 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

.

24 II – Pijani rowerzyści

W weekend policjanci z posterunku w Unisławiu zatrzymali trzech rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. 42 – letni mężczyzna„wydmuchał” prawie trzy promile a 40 i 38-letni mężczyźni prawie pół promila. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

W sobotę (24.02.) o godz.22:50 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę na ul. Rynkowej w Unisławiu, którego jazda wzbudziła podejrzenie mundurowych ponieważ jechał „wężykiem”.Jak się okazało 42-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” prawie trzy promile.

W niedzielę (25.02) o godz. 15:55 w Brukach Unisławskich mundurowi zatrzymali kolejnych dwóch rowerzystów po spożyciu alkoholu. Podczas kontroli wyczuwalna była woń alkoholu i jak okazało się 40 i 38-letni mężczyźni „wydmuchali” prawie pół promila.
Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

.

21 II – Jechał “wężykiem”

Policjanci z posterunku w Unisławiu zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 54 – letni mężczyzna„wydmuchał” prawie 3,5 promila. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

21.02. o godz.16:20 policjanci patrolujący teren naszego powiatu w jednej z miejscowości zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, którego jazda wzbudziła podejrzenie mundurowych ponieważ jechał „wężykiem”. Jak się okazało w Batrlewie 54-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” prawie 3,5 promila. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

 

20 II – Kierowca aut pod wpływem narkotyków

We wtorek (20.02.br) chełmińscy policjanci zatrzymali młodego kierowcę. który kierował vw golfem pod wpływem narkotyków – wkrótce usłyszy zarzut. Wstępne badania wykazały, że miał w organiźmie marihuanę, amfetaminę i ekstazę. Za jazdę pod wpływem takich środków może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

We wtorek (20.02.br) o godz. 23:30 policjanci z chełmińskiej patrolówki patrolowali teren miasta. Będąc na ulicy Biskupiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw golfa. W trakcie wykonywania czynności służbowych mężczyzna zaczął nerwowo zachowywać się. W związku z tym postanowili sprawdzić czy przypadkiem kierujący nie jest po zażyciu środków odurzających. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Mieszkaniec naszego powiatu miał w organiźmie marihuanę, amfetaminę oraz ekstazę – co potwierdziły wstępne badania. Została również pobrana mu krew do badań. Policjanci zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy.

Kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi karą do dwóch lat pozbawienia wolności

19-21 II – Chełmińscy policjanci świecili przykładem

Chełmińska Policja przez trzy dni prowadziła działania prewencyjne na drogach pod nazwą „Świeć przykładem”. Najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają ich widoczność, dlatego też policjanci ruchu drogowego zarówno w codziennej służbie jak i podczas działań profilaktyczno edukacyjnych przypominali i przypominają o obowiązku tzw. świecenia na drodze, czyli posiadania elementów odblaskowych.
Przez trzy dni (19-21.02.br) chełmińscy policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Świeć przykładem”.Funkcjonariusze podczas pełnionej służby, rozmawiali z pieszymi uczestnikami ruchu drogowego o tym, jak ważne jest, aby byli widoczni na drodze. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych ale również przez kierujących, którzy popełniają wykroczenia wobec pieszych.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.

Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone. Dodatkowo kierowcy rozwijają o wiele większe prędkości niż w obszarze zabudowanym, a piesi w ciemnych ubraniach, bez odblasków, niestety są zupełnie niewidoczni dla kierowców. Prawidłowo noszone odblaski mogą uratować życie pieszym.

 

20 II – Nietrzeźwy kierowca auta

Ponad pół promila alkoholu w organiźmie miał kierowca vw golfa zatrzymany wczoraj w Lisewie. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

W nocy z 19/20.02. tuż przed godz 2:00 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierowcę vw golfa. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego i jak się okazało 58-letni mężczyzna jadący ul. Mikołaja z Ryńska w Lisewie „wydmuchał” ponad pół promila.

Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

18 II – Stracił prawo jazdy

Policjanci z chełmińskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 59 km/h na obszarze zabudowanym. Przez najbliższe trzy miesiące sprawca wykroczenia musi powstrzymać się od kierowania pojazdem.

W niedzielę (18.02. br) patrol ogniwa ruchu drogowego kontrolował prędkość kierowców na terenie Paparzyna w obszarze zabudowanym. Na prędkość wpadł 31- letni mężczyzna kierujący mazdą. Mężczyzna pędził z prędkością 109 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 59 km/h stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Dodatkowo dostał kilkuset złotowy mandat i 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 18 maja 2015 roku, uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

.

16 II – Pijany rowerzysta

W piątek policjanci z posterunku w Unisławiu zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 35 – letni mężczyzna„wydmuchał” prawie półtora promila. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

W piątek (16.02.) o godz.16:30 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę na ul. Toruńskiej w Lisewie. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 35-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” prawie półtora promila. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

.

14 II – Nietrzeźwy kierowca ratraka

W nocy z 13/14.02 chełmińscy policjanci zatrzymali kierowcę ratraka śnieżnego, który„wydmuchał” ponad półtora promila. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W nocy z 13/14.02 o godz. 1:00 chełmińscy policjanci patrolowali teren naszego powiatu. Będąc w Raciniewie w pobliżu stoku narciarskiego uwagę policjantów przykuł widok mężczyzny w ratraku także postanowili to sprawdzić. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 18-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” ponad półtora promila. Sprawą zajmie się prokuratura i sąd.

Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

12 II – Łapówka za przejechanie na czerwonym świetle

Chełmińscy policjanci na drodze krajowej nr 91 zatrzymali do kontroli kierującego scanią, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. W trakcie czynności zaproponował policjantom łapówkę, został zatrzymany. Dlatego teraz odpowie za przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

12.02 w godzinach wieczornych chełmińscy policjanci patrolujący teren naszego powiatu oraz dbający o bezpieczeństwo mieszkańców na drodze krajowej nr 91 skrzyżowanie z ul. Łunawską w Chełmnie zauważyli kierującego samochodem ciężarowym scania wraz z naczepą , który przejechał na czerwonym świetle. Policjanci widząc taką sytuację zatrzymali kierowcę ciężarówki. Podeszli do kierującego informując go o tym, że popełnił wykroczenie. Sprawdzili stan trzeźwości kierującego- był trzeźwy oraz stan techniczny pojazdu. Następnie mundurowi poinformowali 38-letniego mężczyznę, że za powyższe wykroczenie zostanie nałożony na niego mandat karny w wysokości 500 złotych i 6 pkt karnych. Jak zawsze w takich przypadkach policjanci pouczyli mężczyznę, że ma prawo odmówić, a wtedy wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu. Wtedy sprawca wykroczenia wyciągnął z portfela banknot stuzłotowy wręczając go policjantom mówiąc „ wy się najecie a ja pojadę dalej”. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że właśnie popełnił przestępstwo korupcyjne i zostaje zatrzymany. Sprawą zajmie się prokuratura. Za przekupstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

.

7 II – Wręczył napoje energetyczne zamiast przyjąć mandat

Chełmińscy policjanci zatrzymali wczoraj (7.02) mieszkańca Torunia, który za zaparkowanie pojazdu na chodniku zamiast przyjąć mandat wręczył policjantom 4 sztuki napoju energetycznego. Sprawą zajmie się prokuratura.

7.02. policjanci z chełmińskiej drogówki pełniąc służbę na terenie Chełmna zauważyli,że na ul. Toruńskiej kierowca skody stoi autem na chodniku utrudniając przejście pieszym. Policjanci podeszli do kierującego informując go o tym, że nieprawidłowo zaparkował pojazd i że za popełnione wykroczenie zostanie nałożony na niego mandat karny w wysokości 100 złotych i 1 pkt karny. Jak zawsze w takich przypadkach policjanci poinstruowali mężczyznę, że ma prawo odmówić, a wtedy wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu. Mundurowi poprosili mężczyznę aby zaparkował pojazd w bezpiecznym miejscu, które wskazali policjanci i podszedł do radiowozu. Mieszkaniec Torunia zaparkował pojazd, podszedł do radiowozu, otworzył drzwi i wrzucił pod nogi policjanta 4 napoje energetyczne w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem. Policjanci poinformowali mężczyznę, że właśnie popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany. Sprawą zajmie się prokuratura.

.

3 II – Zdarzenie drogowe w Grzybnie

W sobotę na terenie powiatu chełmińskiego doszło do jednego zdarzenia drogowego. Kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń, byli trzeźwi.

W sobotę (3.02.) o godz. 21:15 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie ,że w Grzybnie doszło do zdarzenia. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierujący oplem podczas nieprawidłowego manewru wymijania z pojazdem vw passat doprowadził do zderzenia lusterkami. Sprawca otrzymał mandat karny.

.

1 II – Motorowerzysta z promilami

Ponad jeden promil miał motorowerzysta zatrzymany wczoraj na ul. Chełmińskiej w Lisewie. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

W czwartek (1.02) o godz. 19:00 policjanci z posterunku w Unisławiu patrolujący teren gminy Lisewo zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Jak się okazało 27-latek jadący ul. Chełmińską w Lisewie. „wydmuchał” ponad jeden promil.

Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

1 II – Jechała za szybko

Dzisiaj na drodze krajowej nr 55 doszło do zdarzenia drogowego. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierująca citroenem oraz kierujący renault byli trzeźwi.

Dzisiaj (1.02) o godz 7:50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 55 w Stolnie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że kierująca samochodem osobowym citroen nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zaczęła dachować i uderzyła w kierującego pojazdem ciężarowym renault. 36-letnia kobieta oraz 52-letni mężczyzna byli trzeźwi i nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem karnym.

 

29 I – Jednoślad czeka na swojego właściciela

Znaleziono rower. Właściciel proszony jest o kontakt z policją. W dniu 29.01.2018 roku mieszkaniec powiatu chełmińskiego zgłosił, że na ul. Dojazdowej w Chełmnie w rejonie targowiska miejskiego od kilku dni stoi rower. Rower został zabezpieczony przez strażników miejskich a następnie przekazany Policji. Jednoślad czeka na swojego właściciela, który jest proszony o zgłoszenie się do dzielnicowego KPP Chełmno st.asp. Grzegorza Dudzińskiego nr tel. służbowego 786 857 211 z dokumentacją zakupu jeśli taką posiada.

27 I – Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę

W dniu 27.01 br. o godz. 17:00, policjanci z posterunku w Unisławiu w trakcie patrolowania gminy Papowo Biskupie w jednej z miejscowości zauważyli kierującego rowerem mężczyznę, którego sposób jazdy budził wątpliwości mundurowych. Mężczyzna został zatrzymany i zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Rowerzysta ku zdziwieniu policjantów ,,wydmuchał” ponad półtora promila. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

.

27 I – Nietrzeźwy kierowca

W sobotę tj. (27.01) chełmińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę auta, który „wydmuchał” ponad jeden promil. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.
W sobotę tj.(27.01.) o godz. 8:05 policjanci patrolujący teren naszego powiatu w Watorowie zatrzymali do kontroli kierującego daewoo. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 54-letni mężczyzna „wydmuchał” ponad jeden promil.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i już niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

26 I – Wypadek w Malankowie

Policjanci z chełmińskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności piątkowego wypadku drogowego. Sprawca zdarzenia był nietrzeźwy.

W piątek (26.01.) o godz. 13:00 dyżurny chełmińskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Malankowie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący oplem zafira podczas wymijania zjechał na przeciwny pas ruchu w wyniku czego uderzył w kierującego oplem astra. Sprawca zdarzenia był nietrzeźwy- badanie wykazało prawie jeden promil. 42-letni kierowca opla zafiry, 81-letni kierowca opla astry oraz 9-letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

.

24 I – Wpadł z amfetaminą

Trzy lata więzienia grożą 24-latkowi z powiatu chełmińskiego, który został zatrzymany w Chełmnie z amfetaminą ponad 7 gramów. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd.

24.01. przed godz. 20:00 policjanci z chełmińskiej drogówki będąc na ul. Szosa Grudziądzka w Chełmnie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw passat. Podczas kontroli mężczyzna nagle odpalił auto, dodał gazu i odjechał. Za daleko jednak nie zdążył odjechać ponieważ już na ul. Dworcowej został ponownie zatrzymany. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Wkrótce wszystko było jasne, mężczyzna z kieszeni od kurtki wyciągnął dwa woreczki strunowe z białym proszkiem . W celu wyjaśnienia sprawy 24-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zabezpieczony biały proszek poddano badaniu, które wykazało, iż jest to amfetamina. Funkcjonariusze mieszkańcowi powiatu chełmińskiego zatrzymali prawo jazdy.

Wobec faktu, że posiadanie środków odurzających jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 24-letni mieszkaniec naszego powiatu wkrótce usłyszy zarzut i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

.

24 I – Potrącenie pieszej

Do szpitala trafiła kobieta po tym jak została wczoraj potrącona na przejściu dla pieszych w Chełmnie. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Mężczyzna kierujący autem był trzeźwy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy.

24.01. o godz 5:40 dyżurny chełmińskiej komendy został poinformowany o potrąceniu pieszej na ulicy Biskupiej w Chełmnie. Dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce policjantów. Mundurowi na miejscu ustalili, że mężczyzna kierujący oplem vectra wjeżdżając w ul. Biskupią potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. 58-letnia mieszkanka Chełmna z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

..

24 I – Kto zgubił portfel

W dniu 20.01.br o godz. 17.10 w Chełmnie przy ul. Rynek mieszkaniec Chełmna znalazł portfel. Portfel leżał na ulicy i został przekazany policjantom. Właściciel zguby proszony jest o kontakt z dzielnicowym na nr tel. służbowego 786 857 210.

.

22 I – Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Malankowie

Tragiczny wypadek zdarzył się wczoraj (22.01) w miejscowości Malankowo. Kierowca vw t4 w wyniku zderzenia z szynobusem zginął na miejscu. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

22.01. około godz. 15.15 dyżurny policji w Chełmnie otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Malankowo doszło do wypadku drogowego. Na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem vw t4 nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, prawdopodobnie wpadł w poślizg i nie zdołał zatrzymać się przed przejazdem kolejowym w wyniku czego doszło do zderzenia z szynobusem. 31-letni kierowca z powiatu chełmińskiego zginął na miejscu. Maszynista był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

.

22 I – Wpadł po pijaku

W dniu dzisiejszym policjanci z chełmińskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego renault. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W dniu dzisiejszym tj. (22.01) o godz. 6:25 na ul. Nad Groblą w Chełmnie policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę renault. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało mężczyzna „wydmuchał” prawie promil.

Mężczyzna niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący, nawet rowerzysta, to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiego delikwenta niejednokrotnie chroni życie jego i innych uczestników ruchu.

Przypominany, że na Posterunku w Unisławiu jak i w samej Komendzie Powiatowej w Chełmnie, istnieje nieodpłatna możliwość sprawdzenia swojego stanu trzeźwości.

.

21 I – Nie dość, że jechał pijany to jeszcze z zakazem

Wczoraj policjanci z chełmińskiej komendy zatrzymali kierowcę vw passata, który jechał nietrzeźwy a ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

21.01. o godz. 18:30 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierowcę vw passata. Podczas kontroli na ul. Wiślanej w Unisławiu od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Okazało się, że 43-letni mężczyzna miał w organizmie ponad jeden promil a na dodatek posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

.

20 I – Nietrzeźwy wjechal do rowu

Prawdopodobnie wcześniej wypity alkohol był przyczyną sobotniej kolizji w Mgoszczu. Kierowca swą podróż zakończył „ w rowie”.

W sobotę 20.01 br o godz. 14:45 chełmińscy policjanci zostali poinformowani o tym, iż w przydrożnym rowie w Mgoszczu stoi fiat punto a w nim mężczyzna, który jest pod wpływem alkoholu. Patrol będący na miejscu ustalił, iż kierujący fiatem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Zaistniałe zdarzenie było prawdopodobnie przyczyną wcześniej wypitego alkoholu ponieważ mieszkaniec powiatu chełmińskiego jak się okazało „wydmuchał” prawie cztery promile.

41- letni mężczyzna niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

22 I – Pijani rowerzyści

W piątek policjanci z chełmińskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni „wydmuchali” prawie trzy promile. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.
W piątek tj. (19.01) o godz.18:15 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w Rybieńcu rowerzystę, który jechał „wężykiem”. Jak się okazało 43-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” prawie trzy promile. Kolejny rowerzysta został zatrzymany o godz. 20:25 w Bajerzu. 39-latek „wydmuchał” również prawie trzy promile Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

.

18 I – Znaleziono niszczarkę

Od 5 stycznia br dzielnicowy chełmińskiej komendy jest w posiadaniu niszczarki, którą przyniósł mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Jak oświadczył znalazł ją na ul. Łunawskiej w Chełmnie. Osobę, która zagubiła niszczarkę prosimy o kontakt z dzielnicowym dzwoniąc na numer telefonu 56 677 42 15 lub 786 857 211.

.

17 I – Zdarzenia drogowe

Wczoraj chełmińscy policjanci przyjęli cztery zgłoszenia o zdarzeniach drogowych na terenie powiatu chełmińskiego. Uczestnicy kolizji drogowych byli trzeźwi i na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.
Wczoraj (17.01) dyżurny chełmińskiej policji został poinformowany o czterech zdarzeniach drogowych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Osnowie o godz. 5:30. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący audi nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami w wyniku czego najechał na tył kierującej oplem karl. Z kolei kierowca opla astry nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w kierującą opel karl. Zarówno kierujący audi jak i opla astry otrzymali mandat karny.

Drugie zdarzenie miało miejsce o godz. 6:50 w Żyglądzie gdzie kierujący pojazdem citroen jumper nie dostosował prędkości podczas manewru wymijania i tyłem pojazdu uderzył w lewy bok citroena berlingo. 35-letni sprawca otrzymał mandat karny.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Gołotach o godz.11:35. Kierujący pojazdem man wraz z naczepą podczas manewru wymijania z pojazdem iveco zderzyli się lusterkami. Kierowców pouczono.

Czwarte zdarzenie miało miejsce na ul. Chełmińskiej w Lisewie o godz. 20:40. Kierujący oplem astra nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym peugeot.

Uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.

.

17 I – Jechał nieostrożnie

W dniu dzisiejszym doszło do zdarzenia drogowego z udziałem tira. Na szczęście obyło się bez obrażeń. Kierowca był trzeźwy. Otrzymał mandat.

W dniu dzisiejszym tj. (17.01) o godz. 4:35 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Grubnie. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Daf wraz z naczepą nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego wpadł w poślizg gdzie naczepa zjechała do przydrożnego rowu. Kierowca był trzeźwy i został ukarany mandatem karnym.
Funkcjonariusze jeszcze raz apelują do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się często warunków atmosferycznych. Apel kierujemy również do pieszych o zachowanie większej ostrożności, żeby pamiętali o swoim bezpieczeństwie i zadbali o to, aby być widocznym na drodze.

.

10 I – Przewrócił się TIR

W dniu 10.01. doszło do zdarzenia drogowego z udziałem tira. Na szczęście obyło się bez obrażeń. Droga jest zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy.

W dniu 10.01. o godz. 6:00 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Gołotach. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Daf wraz z naczepą nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego na łuku drogi wpadł w poślizg i przewrócił się całkowicie blokując przejazd. Kierowca był trzeźwy i został ukarany mandatem karnym.

Policjanci zorganizowali objazdy przez Szymborno i Stablewice.

.
9 I – Jechali nieostrożnie
Chełmińscy policjanci przyjęli trzy zgłoszenia o zdarzeniach drogowych na terenie powiatu chełmińskiego. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawcy kolizji drogowych zostali ukarani mandatami karnymi.
We wtorek (09.01) dyżurny chełmińskiej policji został poinformowany o trzech zdarzeniach drogowych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Klamrach o godz. 14:30. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierująca hyundai nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego na łuku drogi wpadła w poślizg i uderzyła w kierującego opel.
Drugie zdarzenie miało miejsce o godz. 19:10 na ul. Podgórnej w Unisławiu gdzie kierujący pojazdem audi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drogodze, wpadł w poślizg i uderzył w pojazd bmw.
Kolejne zdarzenie miało miejsce w Nowych Dobrach o godz.20:15. Kierujący pojazdem vw passat poza drogą publiczną nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego uderzył w metalowy słup wiaty myjni. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi, zostali ukarani mandatami karnymi.
Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniających się często warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że przed wykonywaniem manewrów na drogach należy upewnić się, czy możemy je bezpiecznie wykonać nie narażając innych uczestników ruchu drogowego
.
9 I – Wypadek w Płutowie
Policjanci z chełmińskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności dzisiejszego wypadku drogowego. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
W dniu dzisiejszym (9.01.) o godz. 8:15 dyżurny chełmińskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Płutowie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce wstępnie ustalili, że 27-letnia kobieta kierująca vw polo nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i uderzyła w stojącego na poboczu pieszego. Policjanci mieszkance gminy Unisław zatrzymali prawo jazdy. Kierująca nie odniosła obrażeń natomiast 67-letni pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.
.
8 I – Pijany rowerzysta
Policjanci z chełmińskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. „wydmuchał” prawie jeden promil. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.
W poniedziałek tj. (8.01) o godz.22:05 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w Rybieńcu rowerzystę. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 24-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” prawie jeden promil . Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

.

4 I – „Drogówka” przesiądzie się do nowych radiowozów

Cztery nowe radiowozy trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Samochody już dziś rozpoczęły służbę na drogach powiatu chełmińskiego.

04.01. o godz. 10.00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. Trafiły do nas cztery pojazdy oznakowane. Dwa z nich to ople astra wyposażone w silniki benzynowe o mocy 200 KM, na które przesiądą się policjanci z ruchu drogowego. Kolejne dwa radiowozy marki Hyundai zasilą po jednym dzielnicowych z Chełmna oraz Posterunku Policji w Unisławiu.

Zakup radiowozów został sfinansowany w jednej części przy współudziale środków pochodzących od lokalnych samorządów. Starostwo Powiatowe w Chełmnie przekazało kwotę 95.500 tys. zł, Urząd Miasta w Chełmnie kwotę 15 tys. zł. oraz każda z gmin powiatu po 5 tys. zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu policji.

Poświęcenia pojazdów dokonał proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chełmnie ks. kanonik mgr Adam Krzysztof Ceynowa. Policjanci odebrali kluczyki z rąk Starosty Powiatu Chełmińskiego Pana Zdzisława Gamańskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu chełmińskiego oraz współpracujących służb mundurowych.

.

28 XII – Miał zakaz a mimo to kierował

Policjanci z Chełmna podczas kontroli drogowej zatrzymali pojazd vw golf. Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania. W samochodzie podróżowała właścicielka pojazdu, która miała prawo jazdy i była trzeźwa. To jej policjanci przekazali pojazd i mogła kontynuować jazdę.

W dniu 27.12.2017 roku około godz. 14.30 przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Chełmnie policjanci z Chełmna zatrzymali do kontroli drogowej pojazd vw golf. Kierowcą okazał się 27-latek, mieszkaniec powiatu świeckiego. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się , że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Mężczyzna nie mógł dalej kontynuować jazdy. Jak się okazało w pojeździe podróżowała właścicielka pojazdu, która posiadała prawo jazdy i była trzeźwa. To jej policjanci przekazali pojazd i mogła dalej podróżować.

.

27 XII – Nie zatrzymał się do kontroli by był pijany

Krótko po północy (27.12) w miejscowości Bieńkówka policjanci z Chełmna zatrzymywali do kontroli samochód osobowy mitsubishi. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazd kontynuował jazdę. Uciekając dachował.

W środę(27.12) około godz. 1.15 w miejscowości Bieńkowka policjanci z Chełmna podczas prowadzonych czynności wezwali pojazd mitsubishi do zatrzymania się w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Samochód nie zatrzymał się. Pomimo podjętego pościgu za uciekającym pojazdem i użycia sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierujący pojazdem nadal kontynuował jazdę. Podczas ucieczki kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Po tym kierowca pieszo kontynuował ucieczkę ukrywając się w przydrożnym rowie, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W wyniku kontroli okazało się, że kierowca mitsubishi to 28-latek, mieszkaniec Świecia. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna był w przeszłości karany za kierowanie pod wpływem alkoholu gdzie i tym razem znajdował się pod jego wpływem z wynikiem ponad 1 promila. Mężczyzna usłyszał już zarzuty nie zatrzymania się do kontroli oraz kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Teraz o jego karze zdecyduje sąd.

.

21 XII – Spotka go kara

Kilka dni temu mieszkaniec Chełmna postanowił wejść do kościoła pomodlić się. Swoją uwagę skupił jednak na figurce Jezusa, którą zdecydował wynieść z kościoła i spieniężyć. Dziś już wie, że to była zła decyzja.

W dniu 15.12.2017 roku z chełmińskiej FARY skradziona została figurka przedstawiająca Jezusa. Chełmińscy kryminalni ustalili, że sprawcą tej kradzieży był 44 letni, mieszkaniec Chełmna. Mężczyzna w ciągu dnia wszedł do kościoła na modlitwę. Będąc w środku swoją uwagę skupił jednak na figurce Jezusa. Postanowił wynieść ją z kościoła i sprzedać. Następnego dnia chodził po mieście szukając kupca. Ponieważ nie znalazł osoby zainteresowanej zakupem, podrzucił figurkę pod kościół kiedy tylko zapadł zmrok, niestety już uszkodzoną. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Wkrótce sąd zdecyduje o wysokości kary.

.

19 XII – Czujny po służbie

Policjant z wydziału prewencji chełmińskiej komendy, w czasie wolnym od służby, ujął mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. 45-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chełmnie. Najbliższe 6 miesięcy spędzi “za kratami”.

We wtorek (19.12 ) policjant pionu prewencji chełmińskiej komendy w czasie wolnym od służby ujął znanego mu mężczyznę, poszukiwanego nakazem doprowadzenia. Mężczyzna ten, to 45 – latek z Chełmna. Sąd Rejonowy w Chełmnie w listopadzie br. wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Policjant przekazał poszukiwanego funkcjonariuszom, którzy dostarczyli go do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższych 6 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.

.

19 XII – Kryminalni odzyskali skradziony ciągnik

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie odzyskali skradziony ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tej kradzieży i pasera. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

Przypomnijmy , że w nocy z 12/13 grudnia 2017 roku w miejscowości Dorposz Chełmiński z podwórka gospodarstwa rolnego nieznani sprawcy dokonali kradzieży ciągnika rolniczego CASE wraz z rozrzutnikiem łącznej wartości strat 145 tys. zł. Na podstawie intensywnych czynności operacyjnych i procesowych m.in. w postaci przesłuchań świadków, sprawdzenia monitoringów i ustaleń telekomunikacyjnych chełmińscy kryminalni już po kilku dniach ustalili sprawców. Przeprowadzone czynności doprowadziły do odzyskania w całości skradzionego mienia, które przechowywane było na terenie powiatu świeckiego. Skradziony sprzęt rolniczy wrócił już do właściciela. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie czterech mężczyzn w wieku 30, 28, 20 i 19 lat. Jeden z nich jest mieszkańcem powiatu chełmińskiego, drugi powiatu grudziądzkiego a pozostali dwaj zamieszkują w powiecie świeckim. Trzy osoby usłyszały zarzut kradzieży ciągnika rolniczego wraz z rozrzutnikiem . Mężczyzna , u którego odzyskano sprzęt rolniczy usłyszał zarzut paserstwa. W sprawie tej Prokurator Rejonowy w Chełmnie zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

.

15-17 XII – Kolizje z weekendu  i nietrzeźwy rowerzysta

Przez ostatni weekend policjanci z Chełmna wielokrotnie byli wzywani do kolizji drogowych. Zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę.

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu chełmińskiego doszło do kilku kolizji. Już od godz. 6.00 w piątek (15.12) w Unisławiu przy ul. Żwirki i Wigury policjanci z Posterunku Policji w Unisławiu podejmowali czynności w związku z wezwaniem do kolizji drogowych. Jak się okazało kierujący pojazdem seat ibiza nie dostosował prędkości do panujących warunków w wyniku czego na łuku drogi przekroczył oś jezdni i uderzył w lewy bok pojazdu opel vectra. Sprawca, 32 -latek z Chełmna został ukarany mandatem.

Chwilę później około godz. 7.20 również w Unisławiu przy ul. Chełmińskiej kierująca pojazdem opel corsa na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków w wyniku czego na łuku drogi przekroczyła oś jezdni i uderzyła w lewy przód pojazdu mazda. 23-latka z Dąbrowy Chełmińskiej została ukarana mandatem.

Jeszcze w piątek około godz. 14.30 na autostradzie w miejscowości Malankowo kierujący pojazdem audi nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem w wyniku czego najechał na tył pojazdu vw golf. Sprawca, 20-latek z Grudziądza również został ukarany mandatem.

Nieco później również w piątek (15.12) około godz. 17.30 w miejscowości Grubno kierująca pojazdem renault nie zachowała bezpiecznej odległości w wyniku czego najechała na tył pojazdu seat. W tym przypadku również policjanci ukarali kierowcę, mieszkankę Grudziądza, mandatem.

W sobotę( 16.12) około godz. 10.45 w miejscowości Dorposz Szlachecki kierujący pojazdem audi nie zachował bezpiecznej odległości gdy był wyprzedzany przez inny pojazd w wyniku czego również doszło do zderzenia. Sprawca to 18-latek, jest mieszkańcem Czarnowa. Został ukarany mandatem.

W niedzielę (17.12) około godz. 14.30 w Chełmnie na drodze K-91 przy skrzyżowaniu z ul. Nad Groblą kierująca pojazdem vw golf jadą droga k-91 od strony Świecia w kierunku Chełmna na skrzyżowaniu wykonała nieprawidłowy manewr skrętu w lewo w wyniku czego uderzyła w pojazd vw transporter. Sprawczyni to 21-latka z Chełmna. Kobieta została ukarana mandatem,.

W piątek(15.12) policjanci z Posterunku Policji w Unisławiu podczas patrolu zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. W wyniku sprawdzenia jego stanu trzeźwości okazało się , że “wydmuchał” ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna ten, to 21-latek zamieszkały w Bajerzu. Policjanci ukarali go mandatem.

.

15 XII – Świąteczna przerwa w szkołach

Za kilka dni koniec roku. W szkołach rozpocznie się przerwa świąteczna. Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych.

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami a za chwilę w szkołach rozpocznie się przerwa świąteczna. Dla dzieci to przede wszystkim czas odpoczynku, regeneracja sił i dobrej zabawy. Niestety jest to też okres, w którym na nasze dzieci czyha wiele zagrożeń. Pojawiające się pierwsze opady śniegu zachęcają do wyjścia z domu i zabaw ze śniegiem. Dzielnicowi z Chełmna uznali to za doskonały powód do spotkania z przedszkolakami w chełmińskim ” Brzdącu”.

Przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy kolorowanki. Na każdej z kart książeczki do kolorowania znajduje się rysunek mówiący o tym jak należy się zachowywać pod nieobecność rodziców i opiekunów w domu oraz podczas zimowego wypoczynku.

.

15 XII – Zachowajmy ostrożność i rozwagę
 Zmęczenie, nieuwaga, pośpiech? A może jednak brawura i brak wyobraźni kierowców. Kolejne zdarzenia drogowe w powiecie chełmińskim.
       Tylko w dniu wczorajszym policjanci z chełmińskiej drogówki wzywani byli do kilku kolizji drogowych. Do pierwszej z nich doszło już o godz. 6.25 w miejscowości Drzonowo na drodze A-1. Kierujący pojazdem daf z naczepą jadąc autostradą w stronę Gdańska z powodu zmęczenia zasnął za kierownicą i uderzył pojazdem w barierę linową. Mężczyzna to mieszkaniec Brześcia, ma 56 lat. Został ukarany mandatem.
       Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 9.00 przy ul. Dworcowej w Chełmnie. Kierujący pojazdem opel omega nie ustąpił pierwszeństwa osobie pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych. Na szczęście  poszkodowana nie odniosła poważniejszych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem. Kierowca opla jest mieszkańcem Torunia, ma 45 lat.
      Około godziny 17.30 w miejscowości Malankowo na autostradzie kierujący pojazdem citroen nie dostosował prędkości do warunków ruchu, podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wyprzedzany pojazd renault. Sprawca, to 25-latek, zamieszkuje w miejscowości Kwidzyn, W tym przypadku nieostrożny kierowca również  został ukarany mandatem.
     Wieczorem około godz. 20.30 przy ul. Al. 3-go Maja w Chełmnie kierowca pojazdu vw touran chcąc ominąć prawidłowo stający pojazd star uderzył w jego tył. Kierująca touranem jest mieszkanką Chełmna, ma 52 lata. Kobieta została ukarana mandatem.
     Na szczęście we wszystkich przypadkach nie doszło do poważnych obrażeń. Jednak opisane zdarzenia przedstawiają jak łatwo i często można być narażonym na niebezpieczeństwo.
Zbliżający się czas świąt, wzmożony ruch, pośpiech i roztargnienie nam nie sprzyjają. W związku z tym policjanci apelują do kierowców i pieszych uczestników ruchu o ostrożność i rozwagę.

.

8-9 – XII – Zdarzenia z ostatnich dni

W ciągu ostatnich dni dyżurny policji w Chełmnie zanotował kilka zgłoszeń dotyczących kolizji. Nie były groźne a sprawcy byli trzeźwi. Posypały się mandaty.

W dniu 08.12.2017 roku około godz. 14.30 przy ul. Dworcowej w Chełmnie kierujący pojazdem man z naczepą na parkingu podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru cofania uderzył w tył pojazdu vw passat powodując jego uszkodzenia. Sprawca jest mieszkańcem Torunia, ma 60 lat. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Następnego dnia (09.12) około godz. 12.00 w miejscowości Obory, kierujący pojazdem opel meriva na łuku drogi zmienił pas ruchu na przeciwległy i uderzył w prawidłowo jadący pojazd fiat sienna. Kierowca, 65-latek z Krusina został ukarany mandatem.
Również w sobotę około godz. 12.00 kierujący pojazdem iveco jadąc w stronę miejscowości Dubielno nie upewnił się co do możliwości wyprzedzenia pojazdu mercedes w wyniku czego doszło do zderzenia i uszkodzenia lewego boku pojazdu mercedes. Tym razem sprawca to 42 letni mieszkaniec Torunia, również ukarany mandatem.

Jeszcze tego samego dnia przed północą doszło do kolejnej kolizji przy ul. Toruńskiej w Chełmnie. Kierujący pojazdem vw golf jadąc ulica Toruńską od miejscowości Brzozowo nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wypadł z drogi i dachował. Kierowca pojazdu to 20 -latek , mieszkaniec Chełmna. Mężczyzna również został ukarany mandatem.

W piątek (08.12) policjanci ruchu drogowego około godz. 12.10 w Lisewie przy ul. Chełmińskiej zatrzymali rowerzystę. W wyniku sprawdzenia jego stanu trzeźwości okazało się , że mężczyzna “wydmuchał” prawie 2,5 promila alkoholu. Kierujący rowerem to mieszkaniec Lisewa, został ukarany mandatem.

.

6 XII  -Dzień odblasków 2017

Kierowco pamiętaj, że poza pojazdem jesteś pieszym uczestnikiem ruchu! Dbaj o swoje bezpieczeństwo! Ty też noś odblaski!
Wczoraj (06.12) w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie w Szkole jazdy Drive By Love przy ul. Grudziądzkiej w Chełmnie. Spotkania z przyszłymi kierowcami mają charakter cykliczny i prowadzone są przez policjanta. Wczorajsze zajęcia miały związek z zaplanowanym na dzień 6 grudnia br “DNIEM ODBLASKÓW 2017”. Celem tego spotkania było zachęcenie kolejnej grupy osób do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Przyszłym kierowcom funkcjonariusz przypomniał, że zamin zostaną kierowcami to są pieszymi uczestnikami ruchu i rozsądnie jest nosić elementy odblakowe poprawiające ich widoczność. Kiedy sami zostaną już kierowcami to nadal mają pamiętać o osobach pieszych i rozważnie korzystać z uroków posiadania prawa jazdy.

Zachęcając do noszenia odblasków podczas spotkania policjant rozdał każdemu z uczestników opaski odblaskowe.

.

6 XII – Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmnie zorganizowana została akcja pn. “Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU”. W przedsięwzięciu czynnie brali udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

Problematyka spotkania dotyczyła m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberprzemocy i zagadnień związanych z bezpiecznym dorastaniem dzieci i młodzieży szkolnej.

Podczas Akademii w szkole powstało pięć stref , w których funkcjonowały poszczególne atrakcje:
W strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poruszania się na rowerach i segwayach, poznać podstawowe zasady ruchu drogowego, zapoznać się z niebezpieczeństwami jakie kryje za sobą brawura na drodze oraz zrobić sobie zdjęcie stanowiące pamiątkę Akademii Bezpieczeństwa. Główne elementy tej strefy to miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, segwayje oraz gifbudka.

W strefie teatru odegrano sztukę “Magiczne drzwi”. Podczas przedstawienia zostały poruszone takie zagadnienia jak : stawianie granic, łamanie reguł, asertywność, internet, dopalacze, adrenalina, mocne przeżycia, bezpieczeństwo w domu i na ulicy.
W strefie pierwszej pomocy zaprezentowano pokazy pierwszej pomocy, gry i zabawy z pierwszej pomocy, zajęcia plastyczne. Uczniowie podczas tych zajęć przy użyciu długopisów 3D mogli przygotować prace związane z bezpieczeństwem. Nadto można było zapoznać się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi zasad udzielania pierwszej pomocy, filmami instruktażowymi, w których prezentowane były zachowania pożądane w przypadku ataku padaczki, zakrztuszenia , rany z ciałem obcym i w wielu innych sytuacjach gdzie wymagane są rozważne działania.

Strefa bezpiecznego dorastania to rozmowa policjanta z uczniami szkoły związana z tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przygotowano kafelki z pytaniami do policjanta , jednak niektóre były puste, by pozwolić uczniom na dopytanie o ciekawe dla nich kwestie. W strefie tej zaprezentowano symulatory upośledzenia zmysłów występujących po spożyciu alkoholu czy narkotyków czyli alkogogle i narkogogle. Strefa ta została wyposażona w element kina “cyberprzemoc” i tu uczniowie zapoznali się z krótkimi filmikami przedstawiającymi scenki opowiadające o wykorzystaniu mediów społecznościowych i internetu.

Bezpieczna sztafeta dla klas V – w ramach całej Akademii Bezpieczeństwa została zorganizowana sztafeta, w której zespoły rywalizowały ze sobą. Uczniowie mogli sprawdzić się pod względem sprawności sprawnościowo-ruchowym, ale tez wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ogólnego

.

6 XII – Inauguracja akcji pod nazwą “Dzień odblasków 2017”

W ramach akcji „Świeć Przykładem” 6 grudnia Policja realizuje kolejne działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień odblasków” zainicjowanego przez polską Policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z takich elementów, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.
Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie jest ono organizowane każdego roku. W Polsce po raz pierwszy „Dzień Odblasków” został przeprowadzony w 2016 roku w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku. Inicjatorem działania była Komenda Główna Policji.
W ramach „Dnia Odblasków” w Przedszkolu Nr 419 przy ul. Ryżowej 17 w Warszawie dzieci przygotowały kilkunastominutowe wystąpienie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, mł. insp. Zdzisław Sudoł podziękował dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tak wspaniałej inicjatywy. Następnie zapowiedział, że od 2018 roku – 1 października będzie „Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków”. W dniu dzisiejszym mamy jeszcze jedno święto – Mikołajki, kiedy wręczamy prezenty naszym bliskim. W imieniu pana Komendanta Głównego Policji chciałbym przekazać wszystkim tutejszym przedszkolakom drobne upominki, które oczywiście zawierają elementy odblaskowe, policjanci wręczą Wam je po naszym spotkaniu – dodał dyrektor BRD KGP.
Marzeniem chyba nas wszystkich jest, aby każdy dzień był dniem odblasków, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni na polskich drogach. W okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy, a na źle oświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce, pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych zwiększa kilkukrotnie widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.
Ogłoszony również został konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok. Od dziś do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając swoje projekty do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji. 31 sierpnia ogłosimy listę laureatów, w konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji. Zgodnie z regulaminem konkursu, oprócz nagrody głównej, przewiduje się przyznanie trzech wyróżnień.
Na zakończenie przedsięwzięcia dzieci wręczyły zaproszonym gościom własnoręcznie przygotowane elementy odblaskowe.

.

5 XII – Odwołanie poszukiwań

Policjanci z Chełmna odwołują poszukiwania za Adamem O. Zaginięcie zgłosiła rodzina w dniu 25.11.2017 roku.

W niedzielę 03.12.2017 roku około godz. 15.00 przypadkowa osoba znalazła w Kokocku ciało zaginionego mężczyzny. Wstępnie wykluczono w śmierci udział innych osób. Poszukiwania zostają odwołane. Dziękujemy za pomoc w publikacji.

 

1 XII – Sprawne światła pojazdu to ważny element bezpieczeństwa
Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo potracenia pieszego.
Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego KGP ma uświadomić kierowcom jak ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo są światła pojazdu.
Jedną z podstawowych reguł bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest zasada „widzieć i być widocznym”. Piesi dostrzegają światła pojazdu, a reflektory samochodów oświetlają pieszych uczestników ruchu, którzy poruszają się poboczem lub jezdnią. Zatem jedni widzą drugich. Ale czy zawsze tak to działa?
W grudniu 2016 roku zginęło ponad 3-krotnie więcej pieszych niż w maju (143 do 45). Części z tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni lub nie doprowadził do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego.
Pieszy, zwłaszcza w okresie złej widoczności, również powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim używać elementy odblaskowe w taki sposób, aby były widoczne w światłach samochodów i to nie tylko w miejscach gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.
W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie nabiera szczególnego znaczenia. Wszelkie niedomagania związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do olśnienia innych uczestników ruchu drogowego, np. przy zastosowaniu niehomologowanych świateł samowyładowczych.

 

28 XI – Dramatyczne odkrycie mieszkańca Chełmna

W południe mieszkaniec Chełmna podczas spaceru ze swoim psem odkrył ciała martwych psów. Leżały rozrzucone za ogrodzeniem jednej z działek Nad Browiną. Właścicielem działki jest hodowca psów. Policjanci dokonali jego zatrzymania.
28.11. około godz. 12.40 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Chełmna o ujawnieniu martwych psów przy ogródkach działkowych Nad Browiną w Chełmnie. Mężczyzna dokonał dramatycznego odkrycia będąc na spacerze ze swoim psem. Skierowani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. W wyniku podjętych na miejscu czynności policjanci ujawnili za ogrodzeniem jednej z działek w promieniu około 40 metrów rozrzucone ciała 15 psów w stanie znacznego rozkładu. Na terenie przyległej działki znajdowały się jeszcze dwa żywe dorosłe psy a w altanie było 5 szczeniaków , z których jeden już nie żył. Obecny na miejscu podczas oględzin był Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz powiadomiono o zdarzeniu Prokuratora Rejonowego w Chełmnie. Decyzją weterynarza ze względu na brak odpowiednich warunków żywe zwierzęta, w sumie 6 sztuk przekazano do schroniska dla zwierząt. Psy były przechowywane w skandalicznych warunkach z dostępem tylko do brudnej wody. Policjanci zatrzymali właściciela działki ,43 letniego mieszkańca Chełmna, który wkrótce usłyszy zarzuty. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentacje , z której wynika że mężczyzna jest hodowcą psów. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. Przypomnijmy , że za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

.

28 XI – Przedszkolaki poznawały pracę technika kryminalistyki

Na czym polega praca technika kryminalistyki? Jakich narzędzi używa? Jak zabezpiecza ślady na miejscu przestępstwa? Na wszystkie te i inne pytania dzieci z chełmińskiego przedszkola Pinokio uzyskały odpowiedź podczas spotkania z policyjnym technikiem kryminalistyki.

W ubiegłym tegodniku chełmińską komendę policji odwiedziły dzieci z przedszkola Pinokio. Głównym punktem wizyty było zaprezentowanie pracy technika kryminalistyki. Podczas prezentacji dzieci dowiedziały się, że to właśnie między innymi dzięki jego pracy udaje się odkryć sprawców przestępstw. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się , że technik kryminalistyki przeprowadza szczegółowe oględziny miejsca przestępstwa. Tam ujawnia ślady i je zabezpiecza. Najczęściej zabezpiecza ślady linii papilarnych, ślady mechanoskopijne, zapachowe, wykonuje różnego rodzaju odlewy. Do zadań technika kryminalistyki należy również szczegółowe przygotowanie szkiców miejsca zdarzenia drogowego. Fotografuje nie tylko miejsce przestępstwa ale też osoby podejrzane o dokonanie przestępstw i je daktylokskopuje.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że na każde miejsce zdarzenia technik kryminalistyki zabiera ze sobą walizkę wyposażoną w aparat fotograficzny, klucze, narzędzia, proszki do ujawniania śladów,preparaty do rozrzedzania wydzielin, wymazówki, pędzle i niezbędny szkicownik. Wszystko po to aby ujawnić i zabezpieczyć ślady, które pozwolą ustalić sprawcę przestępstwa.

.

23 XI – Policjant po służbie zatrzymał pijanego motorowerzystę

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie po służbie zatrzymał pijanego motorowerzystę. Mężczyzna kierował bez uprawnień.

W dniu 23.11. około godz. 15.40 w miejscowości Klamry policjant z KPP w Chełmnie po służbie zauważył jak jadący przed nim motorowerem podejrzanie poruszał się po drodze. W pewnej chwili kierujący upadł z motoroweru na pobocze. Policjant zatrzymał się przy tym mężczyźnie, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. O zaistniałej sytuacji poinformował dyżurnego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze po przeprowadzonym badaniu stwierdzili, że 21-letni kierowca miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało nie posiadał również uprawnień do kierowania. Po wykonaniu czynności z jego udziałem mężczyzna został zwolniony. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

.

22 XI – Ujęcie obywatelskie

Kierowca seicento nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Jak się okazało był pijany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W dniu 22.11. w Chełmnie kierowca pojazdu jadącego z kierunku Świecia do Chełmna na wjeździe do Chełmna ulicą Łunawską zauważył wyjeżdżającego z ul. Podgórnej kierującego pojazdem fiat seicento, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zajechał mu drogę zmuszając do gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia. Kierowca z tego pojazdu wspólnie z pasażerami zatrzymali się przy kierowcy fiata seicento, który cofnął się ze skrzyżowania, i wezwali policjantów. Od kierowcy seicento wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po zbadaniu trzeźwości przez funkcjonariuszy okazało się , że mężczyzna “wydmuchał ” ponad promil. Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony. Nietrzeźwy kierowca jest mieszkańcem Chełmna, ma 63 lata. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

 

20 X I- Wypadek w Trzebiełuchu

20.11. około godz. 19.00 w Trzebiełuchu doszło do poważnego wypadku. Pieszy wszedł wprost pod jadący samochód. Jego stan zdrowia jest ciężki.

Około godz. 19.00 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony przez WPRC o tym , że w miejscowości Trzebiełuch na drodze K-55 doszło do wypadku drogowego. Na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. W wyniku podjętych na miejscu zdarzenia czynności w postaci oględzin miejsca i pojazdów oraz przesłuchania świadków policjanci ustalili, że pieszy szedł nieprawidłową stroną drogi i nagle wszedł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd ford mondeo jadący z kierunku miejscowości Paparzyn. Pieszy to 34-latek , zamieszkały w Klęczkowie. Mężczyzna niezwłocznie został przetransportowany do szpitala w Grudziądzu. Ze wstępnych ustaleń wiadomo , że odniósł on szereg obrażeń ciała i jest w stanie ciężkim. Jak ustalili policjanci pieszy nie miał elementów odblaskowych i był pod wpływem alkoholu. Kierowca forda był trzeźwy. Osoby poruszające się tym pojazdem nie odniosły obrażeń ciała. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

.

12 XI – Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Kierowca fiata seicento nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Usłyszał już policyjne zarzuty.

W dniu 12.11.2017 roku około godz. 19.10 w miejscowości Paparzyn policjanci z ruchu drogowego KPP w Chełmnie prowadzili kontrolę drogową. Kierujący samochodem fiat seicento pomimo wydanego przez funkcjonariusza wyraźnego polecenia do zatrzymania się kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za kierowcą seicento, który ominął policjantów i jechał dalej w kierunku , z którego przyjechał. Po zatrzymaniu uciekającego pojazdu okazało się , że kierujący seicento to 43-latek, mieszkaniec gminy Lisewo. W wyniku sprawdzenia kierowcy w policyjnych systemach okazało się , że kierował on samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

.

10 XI – Kolizje

W piątek( 10.11) policjanci z Chełmna podejmowali czynności podczas dwóch kolizji, które zakończyły się mandatami karnymi.
Pierwsza z nich miała miejsce w Chełmnie przy ul. Poprzecznej około godz. 15.10. Kierująca pojazdem vw polo jadąc ulicą Poprzeczną od ulicy Kościelnej do ulicy Rycerskiej w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru omijania uszkodziła pojazd renault megane oraz pojazd opel zafira. Sprawczyni. 26-latka z Chełmna została ukarana mandatem.

Kolejna kolizja również miała miejsce w piątek(10.11).około godz. 22.00 w Kokocku. Kierujący pojazdem vw golf wykonując manewr cofania uderzył w wolkswagena golfa. Sprawca to 19-latek , mieszkaniec Złotowa. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

.

5 XI – Czujny nawet po służbie

Dzielnicowy Posterunku Policji w Unisławiu będąc po służbie w drodze do domu ujął nietrzeźwego rowerzystę. Funkcjonariusz zareagował natychmiast, gdy zobaczył, że mężczyzna, który porusza się rowerem jedzie „wężykiem” a ponadto bez oświetlenia. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i zaalarmował kolegów będących w służbie. Rowerzysta „wydmuchał” prawie 2 promile.

Wczorajszego dnia tj. (5.11.) około 18:15 dzielnicowy unisławskiego posterunku, będąc po służbie zauważył, że rowerzysta jedzie bez oświetlenia „wężykiem”. Policjant zareagował natychmiast, uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie. Następnie wezwał na miejsce swoich kolegów, którzy byli na służbie. Umundurowani policjanci przejęli od niego mężczyznę. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Unisław. Alkotest wykazał, że ma w organizmie prawie 2 promile. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym.

.

4 XI – Zdarzenie drogowe w Nowejwsi Chełmińskiej

Policjanci z chełmińskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności sobotniego wypadku drogowego. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W sobotę tj. (4.11.) o godz. 16:10 dyżurny chełmińskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Nowejwsi Chełmińskiej. Policjanci, którzy dotarli na miejsce wstępnie ustalili, że 20-letni kierowca jadący bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny rów. Kierowca był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

.

31 X – Zbiegł z miejsca zdarzenia

Sprawca zdarzenia drogowego zbiegł z miejsca nie udzielając pierwszej pomocy. Policjanci po ustaleniu sprawcy zatrzymali jego prawo jazdy.

W dniu 31.10.2017 roku około godz. 16.00 w miejscowości Lipienek kierujący pojazdem vw passat wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej pojazdem vw polo w wyniku czego doszło do zderzenia. Sprawca nie zatrzymał się i zbiegł z miejsca zdarzenia. Z kobietą podróżowała dwójka dzieci, które zostały przetransportowane do szpitala na obserwację. Po ustaleniu sprawcy policjanci zbadali jego trzeźwość- był trzeźwy i zatrzymali jego prawo jazdy za nie zatrzymanie się i nie udzielenie pomocy. Mężczyzna jest w wieku 45 lat, jest on mieszkańcem gminy Lisewo. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

.

31 X i 1 XI – Kolizje

Również w dniu 31.10.2017 roku około godz. 14.00 w Stolnie kierujący pojazdem renault jadąc w kierunku drogi K-91 wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania pojazdu volvo uderzając w jego lusterko boczne lewe. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem.

W dniu 01.11.2017 roku około godz. 10.45 kierujący pojazdem ford fiesta jadąc ulicą Chełmińską podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru skrętu w prawo przytarł prawidłowo zaparkowany pojazd nissan. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem.

.

31 X – Wspólne działania policjantów uratowały 70-latka

Wspólne działania chełmińskich i starachowickich policjantów uratowały życie 70-latka. Mężczyzna zasłabł w kabinie ciężarówki na skutek zatrucia gazem. Na szczęście pomoc przyszła w porę.

W godzinach nocnych z 26/27.10. 2017 roku dyżurny KPP w Chełmnie został powiadomiony przez KPP w Starachowicach o przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu kierowcy tira. Na podstawie ustalonego przez nich położenia telefonu zaginionego mężczyzny wytypowano , że ma on się znajdować na pograniczu miejscowości Wabcz i Paparzyn.

Policjanci z Chełmna sierż. szt. Sebastian Olech i st. sierż. Mateusz Banach opatrolowali ten teren za wskazanym samochodem ciężarowym man. W Paparzynie na stacji paliw ujawnili szukany samochód. W kabinie pojazdu zauważyli leżącego mężczyznę, który nie reagował na ich sygnały. Policjantom udało się otworzyć drzwi kabiny. Mężczyzna w środku miał problemy z oddychaniem i nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej udrażniając drogi oddechowe.

W kabinie wyczuwalna była woń gazu, który ulatniał się ze stojącej tam butli. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zatrucie gazem. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

.

29 X – “Nie zabijaj” – Inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierowców

Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

W trosce o bezpieczeństwo na polskich drogach Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „NIE ZABIJAJ!”, skierowaną do kierowców. Główne cele akcji to przede wszystkim:

  • przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki;
  • kształtowanie właściwych postaw i zachowań kierowców;
  • wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłym roku na naszych drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów.

W ostatnich latach widoczna jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to z pewnością efekt zintensyfikowanych i wspólnych działań instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto większa świadomość kierowców, odpowiedzialność i zrozumienie zagrożeń jakie mogą wystąpić na drodze, to również jeden z ważniejszych czynników wpływający na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Apelujemy o włączenie się w akcję “NIE ZABIJAJ” poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie i dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.

Inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej „Nie zabijaj” została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.

Mimo poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w dalszym ciągu zbyt dużo ludzi ginie na polskich drogach. Początek listopada – to dla większości z nas, bardzo trudnym czas, to czas refleksji i zadumy. Nasze myśli są z tymi co odeszli. Odwiedzamy groby bliskich, zapalamy świeczkę, wspominamy, tęsknimy, a następnie bardzo często wyruszamy w długą drogę. Refleksja i zaduma szybko ucieka z naszych głów. Włącza się pośpiech, a my – za kierownicą – zaczynamy odgrywać role np. popędzacza innych kierowców, rajdowca, nauczyciela, pana drogi itp. Ale życie, droga – to nie teatr!

Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

Pamiętajmy, że zbyt wielu „spóźnionych” kierowców nie dojechało do celu!

.

27-28 X – Zdarzenia z weekendu

W dniu 27.10.2017 roku około godz. 20.30 w miejscowości Kolno kierujący pojazdem fiat nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru wymijania i uderzył w prawidłowo jadący pojazd audi i doszło do zderzenia. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności policjanci z Chełmna ustalili, że sprawca kolizji 61-latek, mieszkaniec gminy Chełmno nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nadto w wyniku badania stanu trzeźwości okazało się , że był pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 2,5 promila. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W dniu 27.10.2017 roku około godz. 16.30 w miejscowości Kornatowo policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się , że “wydmuchał” ponad 1 promil. Mieszkaniec gminy Lisewo, 52-latek został ukarany mandatem.

W dniu 28.10. 2017 roku chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem vv. Kierujący tym pojazdem, 32- latek mieszkaniec gminy Grudziądz, również był nietrzeźwy i “wydmuchał” ponad 1 promil. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

W dniu 27.10.2917 roku około godz. 18.45 w Drzonowie kierująca pojazdem ford nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze wskutek czego uderzyła w drzewo. Kierująca pojazdem to 18-latka, mieszkanka Torunia. 17-letni pasażer z tego pojazdu z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W dniu 28.10.2017 roku około godz. 15.30 przy ul. Dworcowej w Chełmnie kierujący pojazdem mercedes jadąc ulicą Dworcową w kierunku ul. Świętojerskiej nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych w wyniku czego doszło do potrącenia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala z obrażeniami głowy. Kierowca mercedesa to 64 latek, mieszkaniec Torunia. W tej sprawie policja również prowadzi postępowanie.

 

26/27 X – Wspólne działania chełmińskich i starachowickich policjantów uratowały życie 70-latka.

Mężczyzna zasłabł w kabinie ciężarówki na skutek zatrucia gazem. Na szczęście pomoc przyszła w porę.

W godzinach nocnych z 26/27.10. 2017 roku dyżurny KPP w Chełmnie został powiadomiony przez KPP w Starachowicach o przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu kierowcy tira. Na podstawie ustalonego przez nich położenia telefonu zaginionego mężczyzny wytypowano , że ma on się znajdować na pograniczu miejscowości Wabcz i Paparzyn.

Policjanci z Chełmna sierż. szt. Sebastian Olech i st. sierż. Mateusz Banach opatrolowali ten teren za wskazanym samochodem ciężarowym man. W Paparzynie na stacji paliw ujawnili szukany samochód. W kabinie pojazdu zauważyli leżącego mężczyznę, który nie reagował na ich sygnały. Policjantom udało się otworzyć drzwi kabiny. Mężczyzna w środku miał problemy z oddychaniem i nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej udrażniając drogi oddechowe.

W kabinie wyczuwalna była woń gazu, który ulatniał się ze stojącej tam butli. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zatrucie gazem. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

10 X – Korupcja na stacji diagnostycznej

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali mężczyznę w związku z poświadczaniem nieprawdy w dowodach rejestracyjnych przez 67- letniego diagnostę.

W dniu 18.10.2017 r. policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali 67- letniego mężczyznę, który przyjmował łapówki w zamian za poświadczenie nieprawdy co do faktycznego przeprowadzenia przeglądu technicznego pojazdów. Po wielu tygodniach pracy operacyjnej i wykonaniu szeregu czynności dowodowych policjanci ustalili , że na jednej ze stacji diagnostycznych na terenie powiatu chełmińskiego dochodziło do korupcji . Mężczyźnie zarzuca się, że w miesiącu maju br przyjął korzyść majątkową od sześciu osób w zamian za “lewe” poświadczenie przeglądu technicznego. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Chełmnie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

..

30 IX – 1 X – Weekendowe kolizje

Przez sobotę i niedzielę policjanci z Chełmna byli wzywani do kilku kolizji. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W sobotę około godz. 12.30 przy ul. Szosa Grudziądzka w Chełmnie kierujący samochodem opel podczas manewru wyjeżdżania z Szosy Grudziądzkiej na drogę K-91 skręcając w prawo nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami w wyniku czego uderzył w tył pojazdu hyundai. Sprawca to 23-latek, mieszkaniec gminy Papowo Biskupie. Ukarany mandatem.

Tego samego dnia koło godz. 17.45 w miejscowości Bajerze kierujący pojazdem opel wyjechał z posesji nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdem vw. Sprawca jest mieszkańcem powiatu golubskiego,ma 32 lata, został ukarany mandatem.

W niedzielę (01.10) około godz. 11.50 przy ul. Rynek kierujący pojazdem renault trafic nie zachował należytej ostrożności podczas parkowania pojazdu w wyniku czego uderzył w tył zaparkowanego pojazdu ford. Sprawca jest mieszkańcem Złotowa, 44-latek został ukarany mandatem.
W niedzielę funkcjonariusze ruchu drogowego z Chełmna w miejscowości Wielkie Łunawy zatrzymali do kontroli rowerzystę. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu.”Wydmuchał” ponad 1 promil alkoholu. Mężczyzna ma 23 lata i jest mieszkańcem gminy Chełmno. Policjanci ukarali go mandatem.

.

29 IX – Tragiczny wypadek w Wabczu

Tragiczny wypadek zdarzył się w piątek (29.09) w miejscowości Wabcz. Motocyklista w wyniku zderzenia z vw polo zmarł. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W piątek (29.09) około godz. 15.00 dyżurny policji w Chełmnie otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Wabcz doszło do wypadku drogowego. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący samochodem vw polo podczas manewru skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu z przeciwka motocykliście. Motocyklista uderzył w bok ww polo, odbił się od niego uderzając w kolejny pojazd renault, następnie w pojazd bmw po czym odrzuciło motocykl na pas zieleni a motocyklista uderzył w przód vw sprintera. Motocyklista, 27-latek z Bydgoszczy, zmarł. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów. Przesłuchano świadków. Kierowca wv polo to 72-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

.

22-24 IX – Kolizje z weekendu

Dwaj sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia,policjanci proszą o pomoc w ustaleniu ich tożsamość. Trzech ukarano mandatami.

W dniu 22.09.2017r około godz. 11.35 w miejscowości Kornatowo kierujący pojazdem Mercedes podczas manewru wyprzedzania uderzył w prawidłowo jadący pojazd man po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Uszkodzeniu uległa obudowa wraz z wkładem od lewego zewnętrznego lusterka. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie i poszukuje sprawcy.

Z miejsca zdarzenia oddalił się również sprawca zdarzenia w dniu 23.09.2017r około godz. 14.00 w Chełmnie przy ul. Wodnej. Nieustalony sprawca poruszając się nieustalonym pojazdem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków w ruchu zjechał z drogi i uderzył w furtkę posesji a następnie oddalił się.

W sobotę (23.09) doszło jeszcze do dwóch kolizji. Około godz. 12.00 przy Al. 3-go Maja w Chełmnie kierujący pojazdem opel nie zachował bezpiecznej odległości w wyniku czego najechał na tył pojazdu seat. Sprawca, 42-letni mieszkaniec Chełmna, został ukarany mandatem.

Tego samego dnia około godz. 15.45 przy ul. Toruńskiej kierujący pojazdem wv polo nie dostosował prędkości do warunków w ruchu w wyniku czego na łuku drogi uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd renault. Sprawcą okazał się 52-latek z powiatu aleksandrowskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Mandatem został ukarany również 67-letni sprawca kolizji w dniu 24.09.2017r około godz. 14.20 w Stolnie. Kierowca samochodu citroen nie zachował ostrożności podczas manewru cofania w wyniku czego uderzył w zaparkowany pojazd opel.

 

Łapówka zamiast mandatu

Zespół pojazdów m-ki scania wraz z naczepą przejechał na czerwonym świetle. Kierowca nie zrozumiał zagrożenia jakie spowodował. Sam określił wysokość mandatu wręczając policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od wykonania czynności.

W poniedziałek (18.09) około godz. 12.00 w Chełmnie na skrzyżowaniu ul. Łunawskiej z drogą K-91 samochód ciężarowy scania z naczepą nie zatrzymał się pomimo tego, że sygnalizator świetlny nadawał sygnał czerwony. Policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego chełmińskiej komendy widząc taką sytuację zatrzymali pojazd. Podczas kontroli stanu technicznego okazało się , że scania posiada zbity reflektor oraz zużyty bieżnik opon. Za powyższe wykroczenia funkcjonariusze zaproponowali 400 zł mandatu i 6 pkt karnych za wjazd za sygnalizator na czerwonym świetle oraz 200 zł za stan techniczny pojazdów. Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne. Kierowca podpisał pokwitowania zatrzymania dokumentów przy czym wręczył pieniądze w kwocie 80 zł kładąc je na bloczku pokwitowań. Mężczyzna stwierdził , że są to pieniądze na dobry obiad dla policjantów w zamian za odstąpienie od wystawienia przez nich mandatu. Mężczyzna za swój czyn usłyszał już prokuratorskie zarzuty przekupstwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Prokurator Rejonowy w Chełmnie wobec 56 -letniego sprawcy, mieszkańca Torunia, zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

.

Kalendarz profilaktyczny

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna dedykowana uczniom szkół podstawowych pn. “Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Akcja jest elementem zainicjowanej przez MSWiA kampanii pn. “Kręci mnie bezpieczeństwo” i została objęta patronatem honorowym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Projekt kampanii zakłada kontynuowanie oraz zacieśnianie współpracy Policji z placówkami oświatowymi. W tym celu opracowany został plakat ilustrujący Kalendarz Profilaktyczny, w którym zaznaczone zostały daty określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa. W kalendarzu wyeksponowano daty umożliwiające odesłanie do treści z zakresu bezpieczeństwa. Treści mają charakter informacyjno-edukacyjny i adresowany jest w szczególności do nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz policjantów realizujących zadania z zakresu profilaktyki społecznej w szkołach podstawowych, jako dodatkowe narzędzie przy planowaniu i realizowaniu zajęć.

Szczegółowe informacje oraz Kalendarz Profilaktyczny znajdują się na stronie internetowej www.policja.pl/bezpieczenstwo-rok-szkolny.

.

4-8 – IX + Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nastąpiło zwiększenie natężenia ruchu kołowego i pieszego, zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych.

Z tego też powodu w dniach 4-8 września 2017r na terenie powiatu chełmińskiego prowadzone są wzmożone działania pn. “Bezpieczna droga do szkoły”.

Do służby skierowano zwiększone siły i środki dyslokując policjantów, pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przede wszystkim w rejonie szkół i przedszkoli.

W tym czasie policjanci biorą “pod lupę” oznakowanie dróg prowadzących do placówek oświatowych oraz stanu urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w bezpośrednim sąsiedztwie tych obiektów. Prowadzą również działania informacyjno-edukacyjne w szkołach pod kątem prawidłowego poruszania się najmłodszych uczestników ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły oraz kierowców, którzy w rejonie placówek oświatowych powinni zachować podwyższone środki ostrożności.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u